Regióny Bratislava Top

RODINNÁ TRAGÉDIA Nečakane zomrela mladá MAMIČKA Barborka! Z prosby pre jej 2-ročného syna Riška a manžela puká srdce

Otec Milan zostal na synčeka po manželkinej smrti sám. Zdroj: Facebook

BRATISLAVA – Osud tragicky zasiahol do života mladej rodinky. Manželovi a ani nie dvojročnému synovi vzal mladú mamičku Barborku (†34). Otec Milan potrebuje finančnú pomoc, aby sa mohol postarať o syna, keďže sa ťažko teraz dostane do práce.

Milan, bývalý študent žurnalistiky a novinár, si spolu so svojou manželkou Barborkou založili harmonickú rodinku. Ich idyla sa ale prudko zmenila, keď mladá mamička náhle zomrela. “Zomrela moja manželka a Riškova mamina – Barborka. Nečakane. Strašná rana. Neopísateľná,” napísal zarmútene. Jeho milovaná manželka odišla vo veku iba 34 rokov.

Neľahká situácia, v ktorej sa rodinka ocitla, nenechala chladného ani ich priateľa Maroša. “Milan je môj bývalý kolega, priateľ a musím povedať, že i skvelý človek. Spolu s manželkou Barborkou si pred pár rokmi založili rodinu, tešili sa z malého synčeka. Minulý týždeň však prišla hrozná rana a v ich rodine zavládol smútok,” píše.

Po Barborke zostal okrem zarmúteného a užialeného manžela aj malý takmer dvojročný synček Riško. Otec Milan to má už teraz náročné, keďže sa musí starať o svojho malého syna a času na prácu je málo. “Už teraz to má veľmi ťažké a nebude to mať jednoduché ani v budúcnosti. Musí riešiť praktické veci a všetko je na jeho pleciach. Jeho možnosti zamestnať sa budú obmedzené, keďže sa bude starať o syna,” píše ďalej Maroš.

Prosbu o pomoc niektorí kritizujú

Kamarát Maroš teraz prosí o pomoc pre túto rodinku, ktorá zažíva naozaj jedny z najťažších chvíľ vo svojich životoch. “Priatelia, chcem vás poprosiť, aby sme mu spoločne pomohli a dali pocítiť, že v tom nie je sám. Nech popritom všetkom, čím si prechádza nemá obavu, ako to v budúcnosti finančne zvládne. To, čo si my, ani nevieme predstaviť, on žiaľ, zažíva v realite,” píše dojemne kamarát. Finančnú podporu je možné posielať na transparentný účet s názvom Pomoc Milanovej rodine.

Prosbu o pomoc niektorí ľudia na sociálnych sieťach spochybňujú. Oľgine slová ľútosti vystriedala kritika. “Je to strašná tragédia, keď sa také niečo stane. Len celkom nechápem, prečo by sa nemohol zamestnať. Tisícky slobodných matiek pracuje a starajú sa o malé dieťa zároveň,” napísala svoj názor.

Otec Milan reaguje

Milan na kritiku reaguje, že určite plánuje pracovať a v živote tiež nemal na ružiach ustlané. “Áno, máte pravdu, samozrejme, že sa pokúsim byť zamestnaný – pracoval som poctivo a tvrdo celý život už od strednej školy (tiež som vyrastal len s jedným rodičom – mamina ma vychovávala sama na dedine). Počas prázdnin som v zahraničí mával aj tri práce. Čiže pracovať chcem, o to sa báť nemusíte,” píše s rozvahou.

Zároveň ale dodáva, že momentálna situácia mu nedovoľuje tak rýchlo si nájsť nejakú prácu. Otázke je aj to či mu v strede školského roka nejaká škôlka alebo jasličky synčeka vôbec zoberú. “Momentálne však určitý čas nebudem môcť a následne neviem, aký typ práce bude zamestnávateľ ochotný akceptovať tak, aby som o 15:30 odchádzal z práce po maličkého do škôlky – ak mi ho do nejakej vôbec zoberú, keďže nemá ani len dva rôčky. (O tom, že manželkin príjem vypadol do konca života už navždy snáď ani nemusíme hovoriť, to každému, verím, doplo),” píše ako odpoveď.

Milan uznáva, že ľudí postihujú aj náročnejšie životné skúšky. Sám sa im snažil s nebohou manželkou mnohokrát pomôcť, keď si to mohli dovoliť. “Ale plne súhlasím, že ľudia majú aj oveľa ťažšie osudy! Tiež som sa im snažil aj s manželkou svojou troškou pomáhať (cez príbehy na Ľudia ľudom, posielali sme aj peniažky na Ukrajinu, aj materiálnu pomoc). Dnes vidím, že zrejme aj vďaka tomu Boh pomoc oplatí tisícnásobne,” píše skromne.

Na záver sa už len ďakuje za názor. “Ďakujem Vám teda za názor a komentár, verím, že Vám je lepšie a plne chápem, že od Vás podpora nepríde – je to úplne legitímny postoj. Idem kúpať malého Riška, už bude musieť ísť spinkať. Pekný večer prajem.”