Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

TOTO ste ešte nevideli! Rokfortská chodba priamo v Bratislave? Zažite príbeh Harryho Pottera naživo

Autor: Katarína Bubeníková

BRATISLAVA – Harry Potter a Tajomná komnata™ in Concert príde do Bratislavy už v sobotu 17. februára 2024. Počas koncertu si budú diváci môcť užiť premietanie celovečerného filmu sprevádzené hudbou Johna Williamsa v podaní 90-členného Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod taktovkou svetoznámeho dirigenta Ernsta van Tiela. Film sa bude premietať vo vysokom rozlíšení na veľkom, viac ako 12-metrovom plátne so slovenským dabingom. Posledné voľné vstupenky si môžete zakúpiť na Predpredaj.sk.

PRED KONCERTOM SA OCITNETE V ROKFORTE

Organizátori tiež prezradili, že aj tento rok pripravujú pre malých aj veľkých návštevníkov a návštevníčky kreatívny sprievodný program. Minulý rok bola pri Harry Potter a Kameň mudrcov in Concert™ sprievodným programom londýnska ulička, v ktorej návštevníci našli množstvo tématických suvenírov, rekvizít a dokonca si mohli vyskúšať aj hru na hudobných nástrojoch. Oproti minuloročnej londýnskej uličke sa tento rok diváci ocitnú na rokfortskej chodbe so všetkým, čo k tomu patrí. Okrem toho na návštevníkov opäť čaká interaktívna prehliadka čarovných nástrojov a Ulička hier. NTC aréna bude otvorená 90 minút pred začiatkom koncertu.

Autor: Katarína Bubeníková

OBLEČTE SA DO HABITOV SVOJEJ FAKULTY

Priznajte sa, ktorá fakulta je vám srdcu najbližšia? Ste tím Chrabromil, Bifľomor, Bystrohlav alebo Slizolin? Vyžehlite si habity, 17. február sa blíži! Minulý rok sa bratislavská NTC aréna naplnila deťmi i dospelými v kostýmoch s tematikou Harryho Pottera, nenechajme sa preto tento rok zahanbiť. Aká by to bola Rokfortská chodba bez študentov a učiteľov v habitoch? „Nie je nič lepšie, ako vidieť plnú halu rokfortských študentov a študentiek. Čerešničkou na torte bol pre mňa minulý rok starší pár, ktorý prišiel oblečený v špičkových kostýmoch Dumbledora a McGonagallovej,” spomína Tibor Engler, promotér koncertu. A ak náhodou doma s tematikou Harryho Pottera nič nemáte, nezúfajte – všetko zoženiete v niektorom z merchshopov priamo na koncerte.

Autor: Katarína Bubeníková

PRICHYSTALI SME SI PRE VÁS KRÁTKY FILM

Rokfortská chodba, Ulička hier a Čarovné nástroje však nie sú všetko, čo na vás čaká. Keď sa pred koncertom pohodlne usadíte na svoje miesto, premietneme vám krátky film o výrobe soundtracku k filmu Harry Potter a Tajomná komnata, v ktorom sa dozviete zákulisné informácie o tom, ako vznikala magická hudba z pera Johna Williamsa.

VYHRAJTE VSTUPENKU NA HARRY POTTER A VÄZEŇ Z AZKABANU IN CONCERT™

Pozývame vyzývame všetkých prítomných čarodejníkov, aby sa na našom koncerte odfotili a označili nás hashtagom #harrypotterinconcert. Fotkou s označením sa zapojíte do súťaže o vstupenky na nasledujúci koncert, ktorý sa uskutoční o rok.

POZOR NA PIRÁTSKE KONCERTY

Hoci nie sú pirátske koncerty v mnohých európskych krajinách ničím výnimočnýmé, na Slovensku sme ich doposiaľ veľa nemali. Organizátori neoprávnene profitujúci zo značky Harry Potter si však našli už aj Slovensko. „Nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku máme niekoľko neautorizovaných produkcií filmových koncertov, ktoré sa snažia divákov presvedčiť o tom, že sú originálne. Takéto produkcie tancujú na hrane zákona, pretože používajú neautorizované aranžmány, ktoré porušujú autorské práva – ide teda o pirátstvo,” hovorí Tibor Engler.

AKO SPOZNÁTE KONCERT S LICENCIOU

Koncert s licenciou býva zväčša označený malými písmenkami ™, ktoré si však v názve určite všimnete. Trademark je označenie, ktorým majiteľ označenia dáva verejnosti najavo, že táto značka je považovaná za označenie spájajúce sa s určitým produktom a majiteľ značky má toto označenie zaregistrované ako ochrannú známku. V tomto prípade ide Podobne ide  o značku Harry Potter™, ktorá patrí medzi najchránenejšie značky na svete.

Ak sa s ňou chcete spájať, musíte prejsť náročným výberovým konaním a zaručiť, že ju budete prezentovať vo svojej najkvalitnejšej forme. Okrem iného však nutné zaplatiť licenčné poplatky, ktoré  poputujú ako autorke diela J.K. Rowlingovej, tak všetkým, ktorí sa na značke Harry Potter podieľajú. „Ak si chcú byť diváci istí, že si kupujú lístky na originálnu produkciu, najlepšie, ako si to overiť, je ísť na oficiálne stránky celosvetového tour, v našom prípade www.harrypotterinconcert.com, a tam si v zozname koncertov pozrieť, či tam daný koncert figuruje. Naše koncerty v Prahe a Bratislave tam, samozrejme, sú. Kúpením vstupeniek na licencované podujatie majú diváci zaručené, že financujú a podporujú autorov predstavenia, ktoré sa im tak veľmi páči a lokálnych umelcov, ktorí predstavenie predvádzajú,” hovorí Engler.

-reklamná správa-