Regióny Bratislava

Ružinovčanov najviac trápi parkovanie a zahusťovanie

BRATISLAVA – Najväčšími problémami, ktoré trápia obyvateľov Ružinova, sú parkovanie, zahusťovanie zástavy a zeleň. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu názorov medzi obyvateľmi Ružinova, ktorý vykonala v marci tohto roka agentúra Focus telefonickým dopytovaním. Výsledky prieskumu zverejnil mestský poslanec Martin Chren vo svojich predvolebných novinách.

Z prieskumu vyplýva, že takmer polovici obyvateľov sa v Ružinove žije veľmi dobre (43 %), a nadpolovičnej väčšine obyvateľov sa v Ružinove žije dobre. Len tri percentá obyvateľov sú nespokojné so životom v Ružinove.

Ruzinovspokojnost
Až 39 % obyvateľov Ružinova vníma ako najväčší problém parkovanie. Takmer tretina považuje za problém zahusťovanie Ružinova zástavbou a 23 % považuje za problém stav verejnej zelene a starostlivosť o ňu. Ďalšími významnými problémami, ktoré Ružinovčania pomenovali, sú čistota a poriadok, stav ciest a chodníkov, doprava, a stav bývalého OD Ružinov, prezývaného Hirošima, ktorý sa napriek predvolebným sľubom súčasného starostu Dušana Pekára nepodarilo vyriešiť.
Ruzinovproblemy

 

Podľa zadávateľa prieskumu Martina Chrena sa obyvateľom v Ružinove žije dobre, ale musíme sa snažiť, aby to tak aj zostalo. „Vidíme, že niektoré okolité mestské časti idú výrazne dopredu – Vrakuňa, Nové Mesto. Ružinov má náskok ako dobré miesto pre život, no stagnuje. Nestačí sa len pozerať so založenými rukami, na odstránení problémov, ktoré trápia nás, čo v Ružinove žijú, musíme tvrdo pracovať,“ povedal Chren.