Regióny Bratislava

S Mekym sa budete môcť rozlúčiť aj v Bratislave

Posledná rozlúčka s legendárnym slovenským spevákom Miroslavom Žbirkom bude v Prahe. ZDROJ: TASR

BRATISLA – Správa o náhlo úmrtí Mekyho Žbirku zasiahla nie len celé Slovensko, ale aj Česko. Posledná rozlúčka s týmto legendárnym spevákom teda bude v piatok 19.11. o 14:00 h v Prahe. Bratislava sa ale rozhodla spraviť vlastnú rozlúčku a zaspomínať si tak na výnimočného hudobníka.

 

Pietny akt, na spomienku Mekyho Žbirku sa uskutoční na Račianskom mýte o 17:00 h pri jednej z lavičiek v blízkosti detského ihriska. Zaznie mnoho z jeho piesní, ktoré zasiahli celé generácie. “Každý, kto bude mať chuť, si bude môcť vziať mikrofón a povedať pár slov – svoje spomienky na Mira, ktorý práve v parku na Račku svoju kariéru začal, ako sám hovorieval,” napísali organizátori na sociálnej sieti.

Symbolicky sa posledná rozlúčka uskutoční na lavičke, kde ho objavili ako si brnká na gitare. “Tam ho objavili brnkajúc na gitaru a pospevujúc si a touto šťastnou náhodou sa dostal do Modusu, ktorý skúšal v neďalekom kulturáku BEZky na Kominárskej,” poznamenali organizátori.

Všetci tí, ktorí sa tak nemôžu dostaviť do Prahy, aby sa rozlúčili s legendou, budú si Mekyho môcť pripomenúť aspoň na historickej lavičke, kde jeho slávna karéra začala.