Regióny Bratislava

S pilotným parkovacím systémom začínajú už aj v Novom Meste. Samospráva začne vyznačovať miesta

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Od pondelka 4. novembra začnú v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto vyznačovať parkovacie miesta pre regulované parkovanie. Prvou lokalitou bude pilotná zóna Tehelné pole. Informovali o tom na oficiálnej webovej stránke mestskej časti. Týka sa to komunikácií ohraničených ulicami Vajnorská – Bajkalská – Trnavská.

 

Ako na sociálnej sieti uviedol starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, vyznačovanie parkovacích miest je pokračovaním v príprave rezidenčného parkovania. Nové Mesto tak bude druhou mestskou časťou v poradí, ktoré sa začne po svojom pripravovať na novú celomestskú parkovaciu politiku, ktorá začne platiť v roku 2021. Prvou mestskou časťou, ktorá zaviedla vlastný parkovací systém, je Petržalka. Jej pilotný parkovací systém platí od 1. novembra, pričom jej cieľom je uprednostňovanie motoristov s trvalým pobytom v Petržalke. Princíp nového petržalského parkovania spočíva v spoplatnení nočného parkovania pre nerezidentov. Na pilotných parkovacích systémoch pracujú aj mestské časti Ružinov a Rača. V Ružinove ho chcú zaviesť do konca roka a v Rači termín spustenia regulovaného parkovania predpokladajú od 1. júla 2020.

Od 1. januára 2020 upravuje doterajší systém parkovania aj mestská časť Lamač. Cieľom nového lamačského parkovacieho systému je sprehľadnenie obsadenosti lokalít vďaka vyhradeniu parkovacích miest a zníženie ich počtu v lokalitách, ako napríklad Studenohorská ulica. Sadzby nájomného sa nezvyšujú, avšak vyhradené parkovanie po 1. januári 2020 majú garantované len žiadatelia, ktorí oň požiadajú najneskôr do 30. novembra 2019.