Regióny Bratislava Top

Samovražda pod Krajčiho nominantom. Je dôvodom pracovná šikana?

Na budove je čierna vlajka. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel

BRATISLAVA – Tragédia v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH). Začiatkom týždňa dobrovoľne ukončil svoj život vo svojom byte len 36-ročný riaditeľ technického odboru Norbert N. Dôvodom môže byť šikanovanie zo strany nového vedenia, ktoré tam dosadil minister zdravotníctva Marek Krajči.

 

Mladého riaditeľa podľa portálu ereport.sk, ktorý ako prvý priniesol túto informáciu, kolegovia opisujú ako vždy veselého a nápomocného človeka. Každý deň mal podľa nich čeliť pracovnej šikane zo strany nového vedenia ústavu. Dnes je na budove NÚDCH vylepené smútočné parte a visí čierna zástava. Niektorí naznačujú, že dôvodom by mohol byť minuloročný rozchod s priateľkou, iní to vyvracajú a tvrdia, že súkromné veci mal vysporiadané. A jediné, čo ho trápilo bola šikana zo strany nového vedia, ktoré ho kontrolovalo a vyvíjalo na neho tlak. „Každý deň ho kontrolovali, či si presne o siedmej klikol príchod, kedy si klikol odchod. Nemohol sa pohnúť z miesta. To bolo na dennej báze. Keď to porušil dostal ihneď zápis. Čo odovzdal, to bolo zlé. Dokonca v ten deň, keď sa zabil vraj dostal zápis za nejaký údajný prešľap, ale to už nevedel, lebo druhý deň neprišiel do práce. Bol už mŕtvy,” uviedol portál.

Koncom mája sa minister zdravotníctva Marek Krajči rozhodol pre zmenu na poste riaditeľa ústavu. Po siedmych rokoch odvolal z postu generálneho riaditeľa Ladislava Kuželu. Do funkcie vymenoval Petra Magáta. Médiá o ňom písali ako o vyštudovanom lesníkovi, no Magát je aj absolventom Ekonomickej univerzity. Marek Krajči ho v tom čase obhajoval a tvrdil, že je najlepším kandidátom na post generálneho riaditeľa NÚDCH.

Správu budeme aktualizovať o ďalšie reakcie.

Galéria
Na budove je čierna vlajka. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
Prvú operáciu podstúpil chlapček vlani v septembri. Druhú teraz a tretia operácia ho čaká približne o rok. Ilustračné FOTO
V blízkosti nemocnice horia aj kahance. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
Na budove je čierna vlajka. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
navigate_before
navigate_next