Regióny Bratislava

Senec podpísal zmluvu na výstavbu parkovacieho domu

Mesto postaví parkovací dom. ZDROJ: FB

SENEC – Doterajšie parkovacie kapacity pri termináli integrovanej osobnej dopravy v Senci by malo zvýšiť vyše 80 nových miest, ktoré na mieste vzniknú v rámci dvojpodlažného parkovacieho domu. Mesto Senec v stredu podpísalo zmluvu s realizátorom jeho výstavby. Informoval o tom Bratislavský samosprávny kraj. 

 

“Práce by mali trvať sedem mesiacov, náklady na výstavbu sú vo výške 925 257 eur s DPH, pričom kraj získal na realizáciu eurofondy,” informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman. Plánovaných 84 parkovacích miest v prvej etape budú môcť podľa jej slov prostredníctvom prístavby zvýšiť v budúcnosti na vyše 200 parkovacích státí.

Nové záchytné parkovisko vybudujú v areáli Slnečných jazier s prístupom od Železničnej ulice. “Spodná časť s kapacitou 39 parkovacích miest bude prístupná iba z areálu Slnečných jazier a mala by slúžiť počas leta pre návštevníkov rekreačného areálu. Horná, nezastrešená časť s kapacitou 45 parkovacích miest bude určená pre tých, ktorí budú ďalej cestovať verejnou dopravou. Táto časť bude mať samostatný vjazd rampou zo Železničnej ulice a bude pešími lávkami priamo prepojená s autobusovými zastávkami,” uviedla Forman.

V prvej etape mesto neuvažuje so spoplatnením záchytného parkoviska.