Dobre vedieť Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Situácia na cestách je dobrá, ale pozor na mokré vozovky

Na cestách si treba dávať pozor na mokré vozovky. Ilustračné foto. ZDROJ: zilinak.sk

SLOVENSKO – Povrch vozoviek je na západnom Slovensku prevažne suchý, na strednom a východnom zasa mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu. Slovenská správa ciest o tom informovala na svojom webe zjazdnost.sk.

 

Ojedinele štyri až päť centimetrov snehu je na ceste Podspády – Tatranská Javorina a na hranici s Poľskom Podspády – Podspády/Jurgów je päť až desať centimetrov. Slovenská správa ciest upozorňuje aj na nárazový vietor v lokalitách Važec, Východná a Podspády.

Horské priechody na území Slovenska sú podľa Slovenskej správy ciest zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na povrchu vozoviek horských priechodov Besník, Branisko, Čertovica, Dobšiná, Donovaly, Grajnár, Huty, Chorepa, Makov, Oravská Lesná a Súľová je vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu. Na horskom priechode Vrchslatina je miestami zľadovatený dvojcentimetrový sneh.

Slovenská správa ciest takisto pripomína, že od stredy (24. 1.) je horský priechod Príslop uzavretý pre nákladnú dopravu nad 12 metrov celkovej dĺžky. Cesty Muráň – Červená Skala a v okrese Brezno sú uzatvorené pre vozidlá nad desať metrov celkovej dĺžky.