Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina

ŠKANDÁL MEDZINÁRODNÝCH ROZMEROV. Opitý Peter Sagan sa pobil s policajtom a skončil pred súdom

Najpopulárnejším slovenským športovcom je Peter Sagan. ZDROJ TASR/AP

BRATISLAVA – Najlepším slovenským cyklistom je už roky Peter Sagan , ktorý je zároveň jedným z najpopulárnejších športovcov planéty. No aj 31 ročný Žilinčan je iba človek, ktorý má “svoje dni”. Ale že bude mať problémy so zákonom pre priveľkú konzumáciu alkoholu a ešte sa pritom pobije s policajtom, tak to je pre jeho športových fanúšikov doslova šok a pre médiá predčasný vianočný darček.

 

Ako informoval denník Pravda dostal Peter Sagan pokutu 5-tisíc eur za incident, ktorý sa udial ešte 25. apríla, tesne po polnoci. Vo vozidle, ktoré šoféroval jeho brat Juraj. “Obaja sa spolu vracali v noci domov do svojho monackého sídla v čase, keď vo Francúzsku platil kvôli pandémii koronavírusu zákaz vychádzania. Saganovcov zastavila tamojšia policajná hliadka a keď ich vyzvala, aby vystúpili z auta, napätie postupne začalo eskalovať,” informuje denník Pravda a dodáva. “Podľa portálu Nice-Matin sa trojnásobný majster sveta vzpieral až do takej miery, že pritom na pravej ruke zranil tamojšieho seržanta, ktorý bol ďalšie dva dni práceneschopný.” 

 

 

Podľa portálu Nica-Matin skončil Sagan na policajnej stanici, kde bol hodinu a pol bez svojho právnika a čo sa stalo mu oznámili až dve a pol hodiny po zadržaní. Sudca aj prokurátor všetky námietky obhajoby zamietli. „V cele policajného zaistenia si už nepamätal, čo sa stalo, a ospravedlnil sa za to. Svoj hnev odôvodnil obavou, že bude nútený dať sa zaočkovať. Napokon sa jasne ukázalo, že dôvodom všetkých problémov bola nadmerná konzumácia alkoholu, na ktorú nie je zvyknutý,“ uviedol sudca. Peter Sagan dostal pokutu 5-tisíc  EUR a 1500 eur musel zaplatiť poškodenému policajtovi. Je paradoxné, že Peter Sagan po aktuálnej sezóne prestúpil do francúzskeho druhodivízneho tímu Direct Energy, pričom bol jedným z najlepšie platených cyklistov – jeho ročný príjem bol 5,5 milióna EUR.

Po mediálnej smršti okolo celého incidentu sa Peter Sagan ospravedlnil prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti za aprílový incident s políciou. “Pokiaľ ide o dnešné správy týkajúce sa noci 25. apríla, chcem využiť túto príležitosť a ospravedlniť sa. Bola to zlá skúsenosť, ktorá ma prinútila hlboko sa zamyslieť a naučiť sa cenné lekcie. Veľmi ma mrzí tento incident, ktorý sa už nikdy nezopakuje,” povedal Sagan.