Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Banská Bystrica Prešov Košice Top

VIDEO SLEDUJEME ONLINE KALAMITA na cestách, nie je vidno na meter! Silné SNEŽENIE a VIETOR zasiahli Slovensko: TU si dávajte POZOR

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay, Freepik

SLOVENSKO – Meteorológovia vydali na dnešný deň ďalšiu výstrahu. Okrem početných prehánok a silného vetra varujú vodičov pred snežením a extrémnou poľadovicou. Vieme, kde si treba dávať najväčší pozor.

Mnohí šoféri informujú ostatných na sociálnych sieťach o zlej aktuálnej situácii na cestách.

Aktualizácia 19:50 Na D1 pri výjazde Prešov – západ smerom na Poprad sa zrazili dve osobné autá v ľavom pruhu. Premávka sa spomaľuje. Nehoda mohla byť spôsobená aj vďaka poľadovici, ktorá sa v danom úseku vyskytuje.

Aktualizácia 19:10 Na zlú situáciu na ceste upozorňujete aj v okrese Detva. “Štoliansko – >Detvianska Huta – >Látky, kaša na ceste + mrzne, opatrne,” varujú vodiči na sociálnej sieti.

Aktualizácia 18:20 Na trase Hriňová – Látky upozorňujú vodiči na poľadovicu. Pozor na šmyk.

Aktualizácia 18:00 Príslop, sedlo v pohorí Oravská Magura, je podľa vodičov prejazdný.

ZDROJ: Dopravný servis/ FB

Aktualizácia 17:40 Dávajte si veľký pozor na cestách v okolí Tatranskej kotliny a Ždiaru. Pre silnú poľadovicu uzavreli policajti cestu z Tatranskej Kotliny smerom do Lendaku. Na hlavnej ceste sa šmýkajú desiatky áut.

Aktualizácia 16:30 Snehu na Skalke napadalo neúrekom.

Galéria
ZDROJ: Roman Bicycledoctor/V bielej stope Kremnických vrchov FB
ZDROJ: Roman Bicycledoctor/V bielej stope Kremnických vrchov FB
ZDROJ: Roman Bicycledoctor/V bielej stope Kremnických vrchov FB
navigate_before
navigate_next

Aktualizácia 16:00 Aj na Skalke poriadne nasnežilo. “Dnes na Skalke asi 5 cm snehu. Do zajtra by mal ešte nejaký cm pribudnúť,” píše portál Cyklo-Sante Kremnica na sociálnej sieti.

Aktualizácia: 15:20 V okrese Revúca pri hraniciach sa kvôli hustému sneženiu tvoria veľké kolóny. Podľa slov vodičov sa na mieste aj šmýka, predovšetkým kamionistom.

Chyžné. Zdroj: Dopravný servis/FB

Aktualizácia 15:00 Na Vernári však husto prší. Doprava sa mierne spomaľuje.

Vernár, ZDROJ: Ako sú na tom Horské priechody/FB

Aktualizácia 14:30 Vodiči prechádzajúci cez Donovaly nemusia mať obavy. Cesty sú v dobrom stave.

Donovaly. ZDROJ: Ako sú na tom Horské priechody/FB

Aktualizácia 14:00 Na Čertovici neustále sneží.

Čertovica. ZDROJ: Ako sú na tom Horské priechody/FB

Aktualizácia 13:13 Aj v okrese Liptovský Mikuláš, konkŕetne v okolí obce Huty poriadne nasnežilo.

Huty. ZDROJ: Ako sú na tom Horské priechody/FB

Aktualizácia 10:30 Na lesnatom vrchu Šturec vo Veľkej Fatre sa kvôli nepriaznivému počasiu tvorili v ranných hodinách aj kolóny.

Šturec. ZDROJ: Ako sú na tom Horské priechody/FB

Aktualizácia 10:05 Od rána mali šoféri problém na ceste v úseku Čertovica. Cestári už danú trasu solia.

Čertovica. ZDROJ: Ako sú na tom Horské priechody/FB

Piatok (24. novembra) sa nesie v znamení početných prehánok, silných dažďov a vetra. V severných častiach Slovenska už včera panovalo zimné počasie, avšak aj napriek tomu sa teplota nedostala pod bod mrazu.

Ako uvádzajú meteorológovia z imeteo.sk, počas dnešného dňa bude pršať na viacerých miestach. Snežiť bude spočiatku len vo vyšších polohách, ale neskôr hranica sneženia klesne do stredných, na severe aj do nižších polôh.

„Fúkať bude čerstvý západný vietor, na juhozápade a v Tatrách silnejší. Ten v nárazoch dosiahne rýchlosť okolo 70 km/h. Silný vietor bude najmä na juhozápade, a teda aj na horách. Na hrebeňoch hôr má byť až silná víchrica, preto dnes radšej turistiku odložte a zostaňte doma v teple,” radia oborníci.

Odborníci taktiež varujú pred poľadovicou. „V popoludňajších hodinách sa pri ochladzovaní môže na severe na cestách šmýkať, preto buďte na cestách opatrní,“ píšu meteorológovia.

Západ

V piatok bude na západe Slovenska premenlivé počasie. Na viacerých miestach má podľa aktuálnych predpovedí pršať, miestami však môžeme očakávať aj sneženie. Teplota sa bude pohybovať od +6 °C do +9 °C a bude veterno.

Stred

Pre stredné Slovensko bude dnes typické premenlivé a najmä oblačné počasie. V rôznych častiach sa majú vyskytnúť aj prehánky či silné dažde. Ojedinele sa môže vyskytnúť aj poľadovica. Pri studenom západnom vetre sa teplota vyšplhá na +1 až +9 °C.

Východ

Aj na východe bude piatok oblačný a upršaný. Od stredných, neskôr aj nižších polohách bude aj snežiť. Aj tu sa môže na cestách šmýkať. Teplota sa bude pohybovať od +5 °C do +9 °C.