Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

SLEDUJEME ONLINE Počasie opäť udrelo v plnej sile! VEĽKÉ ochladenie a búrky: TU vyčíňa najviac

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO –  Zdá sa, že leto sa už pomaly naozaj končí. Podľa meteorológov nás čaká zmena počasia a ochladenie. Na niektorých miestach klesnú teploty aj o 6 stupňov Celzia. Počas dňa nás môžu prekvapiť lokálne prehánky a dážď, pričom nie sú vylúčené ani búrky. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.

 

10:28 Aktuálne výdatnejšie prší na Spiši a niekde na pomedzí hraníc Košického a Prešovského kraja zaznamenali prehánkové zrážky. Ako informoval Meteo Východ na sociálnej sieti, bude ešte pršať z pásma, ktoré sa ženie Maďarskom. Niekde okolo Zemplína nie je vylúčená ani neskoršia búrka. K večeru už dôjde k redukcii oblačnosti a aj zrážky ustanú.

10:20 Aktuálne prší aj na Orave.

Podľa SHMÚ sa dnes teploty budú pohybovať medzi 19 a 24 stupňami. V niektorých častiach západného a stredného Slovenska môže teplomer ukázať až 26 stupňov Celzia.

Na Slovensku bude dnes teda oblačno, miestami zamračené. „Na viacerých miestach dážď, prehánky, ojedinele búrky. Cez deň od západu ubúdanie zrážok a postupne aj oblačnosti,“ informujú meteorológovia.

Utorkové počasie ovplyvní chladný front sprevádzaný tlakovou nížou, ktorý sa k nám dostal zo severozápadu.

Trnavskí policajti od rána už riešili dve dopravné nehody, pod ktoré sa podpísalo aj počasie. ZDROJ: FB/Polícia Trnavský kraj