Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Slováci si prilepšia o DESIATKY eur: Na TOTO im prispeje štát! Má to však HÁČIK

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

BRATISLAVA – Slováci majú opäť dôvod na radosť. Podľa najnovšieho vyhlásenia štát pomôže mnohým obyvateľom Slovenska príspevkom na bývanie v hodnote desiatok eur. Aby ste však na neho mali nárok, musíte spĺňať niekoľko podmienok. My vieme aké!

 

Energetická kríza, vojna na Ukrajine a v neposlednom rade inflácia spôsobili cenový kolaps. Kvôli extrémnemu zdražovaniu potravín, poplatkov za energie a samotnému nájmu, sa mnohí Slováci obávajú o svoju existenciu. Štát sa preto rozhodol pomôcť tým najzraniteľnejším formou príspevku na bývanie v hodnote niekoľko desiatok eur.

Ako uvádza Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na svojej webovej stránke, príspevok na bývanie je určený na čiastočnú úhradu nákladov spojených s bývaním.

„Ide o príspevok 63,90 eura mesačne, ak ide o domácnosť s jedným členom domácnosti  a 101,90 eura mesačne, ak ide o domácnosť s viacerými členmi domácnosti, alebo ak ide o nájom bytu viacerými nájomcami,“ informujú na stránke.

Má to háčik

Má to však jeden háčik. Aby ste mali nárok na tento obnos peňazí musíte spĺňať niekoľko podmienok. Príspevok na bývanie je totiž jednou z foriem, akou ti dokáže štát pomôcť v prípade, že sa nachádzaš v hmotnej núdzi a potrebuješ nutne získať financie na svoje bývanie.

„Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem,“ informuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Chcete vedieť aké podmienky musíte spĺňať, aby ste od štátu dostali finančný príspevok? Čítajte ďalej!