Regióny Bratislava

Slovak Lines chce viac žien vodičiek

Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

BRATISLAVA – Ešte stále je dostatočný priestor motivovať nežné pohlavie k rozhodnutiu profesionálne pôsobiť v doprave. V zhode s touto výzvou chce v radoch svojich vodičov vidieť viac žien aj autobusový dopravca Slovak Lines.

 

Aktuálne je medzi vodičmi, ktorí tvoria najväčšiu skupinu zamestnancov dopravnej firmy, päť zástupkýň nežného pohlavia. “Pri tomto počte vidíme ešte rezervu a veľmi radi by sme ich mali viac,” priznala hovorkyňa spoločnosti Eva Vozárová. Poukázala na to, že ženy nemusia odrádzať od povolania vodičky autobusu obavy z fyzicky i technicky náročnej “práce pre muža”.

“Dnešné autobusy sa šoférujú jednoduchšie než kedysi. Vybavené sú rôznymi systémami pre uľahčenie práce vodiča a prispôsobené sú aj na nižšiu postavu vodiča. Bez väčšej fyzickej námahy ich teda môžu šoférovať aj útlejšie ženy,” ozrejmila. Ako dodala, cestujúci u žien za volantom pozitívne hodnotia bezproblémovú jazdu, ale aj komunikáciu.

Aj preto sa spoločnosť, ktorá zabezpečuje aj prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji, rozhodla nechať na výber cestujúcim, čím pri príležitosti piatkového Medzinárodného dňa žien obdarujú svoje vodičky. “Na našej stránke na Facebooku môžu cestujúci počas 8. marca v komentároch vybrať, čo by mali obsahovať darčekové koše,” informovala Vozárová.