Regióny Bratislava

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel bývalý POSLANEC! Bol ocenený za PRÍNOS pre slovenský futbal

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

BRATISLAVA – Tragická správa zasiahla naše hlavné mesto. Vo veku 84 rokov zomrel Alexander Berkovič. Počas svojho života pôsobil ako poslanec v mestskej časti Bratislava-Rusovce. Mnohí ho poznali aj ako zanieteného futbalového rozhodcu a delegáta, začo získal aj niekoľko pamätných ocenení.

Na svoj posledný odpočinok sa pobral v pondelok 19. júna 2023 bývalý poslanec RNDr. Alexanded Berkovič., ktorý zomrel vo veku 84 rokov.

Alexander Berkovič dlhé roky pôsobil v pozícii poslanca miestneho aj mestského zastupiteľstva v mestskej časti Bratislava – Rusovce. Patril k aktívnym členom komisie pri miestnom zastupiteľstve. Vo svojej mestskej časti zanechal hlbokú a nezmazateľnú stopu, čo potvrdzuje aj príspevok Mestskej časti Bratislava-Rusovce: “S veľkou úctou si pripomíname jeho významný prínos a oddanosť verejnej službe. Strata Alexandra Berkoviča je veľkou stratou pre nás všetkých.”

Mnohí ho okrem jeho politickej dráhy poznali aj ako rozhodcu, delegáta a funkcionára v Bratislavskom futbalovom zväze. Dlhé roky pôsobil ako rozhodca v súťažiach bratislavského regiónu. V rokoch 1980 – 1990 bol členom Komisie rozhodcov i vedúcim realizačného tímu vo futbale žien.

Ako na svojej stránke uvádza Bratislavský futbalovú zväz, získal aj Verejné uznanie ÚV ČSZTV III. stupňa za zásluhy o rozvoj československej telesnej výchovy v Prahe a Bronzový odznak SFZ za dlhoročnú funkcionársku činnosť a obetavú prácu pre slovenský futbal.

Jeho najbližší mu povedia posledné zbohom v piatok 23. júna 2023 v Krematóriu v Bratislave.