Regióny Bratislava Banská Bystrica Prešov Humenné

SMUTNÁ SPRÁVA Zomreli TRI športové legendy! Odišiel futbalový ŠAMPIÓN zo slávnej éry, 2-násobným majster Slovenska a skvelý tréner

Ilustračné foto. Zdroj: zoznam.sk

SLOVENSKO – Smútok zasiahol slovenský šport, pretože na svoj posledný odpočinok odišli tri športové legendy. Vo veku 71 rokov navždy odišla jedna z legiend humenského futbalu Viktor Pčola. Najprv vynikal ako hráč, potom ako funkcionár. Legendou medzi pretekármi na motorkách bol Ján Daniel, ktorý bol dvojnásobným majstrom Slovenska. Významnou osobnosťou bratislavského Slovanu bol tréner Pavol Jančovič, ktorí bude tiež chýbať mnohým.

Skromný lokálpatriot, ktorý patril v druhej polovici 70-tych rokov 20. storočia k vychýreným humenským strelcom. Ako píše mesto Humenné, po skončení vojenskej služby si jeho nesporný zakončovateľský talent všimli v prvoligovom klube na severnej Morave TŽ (Třinecké železárny) Třinec. Keďže vo federálnej lige sa to hemžilo kvalitnými futbalistami, veľkým vyznamenaním pre mladých hráčov bolo aj účinkovanie v kádri prvoligistu.

Po niekoľkých zápasoch sa Viktorovi zacnelo po domove a vrátil sa do Humen.ného. Stal sa súčasťou kvalitou nabitého kádra a prispel k postupu do 1. Slovenskej národnej futbalovej ligy (SNL). V mužstve Chemlonu sa počas siedmich sezón stal oporou mužstva. Stál aj pri veľkom úspechu tímu – Chemlon Humenné bude navždy zapísaný ako víťaz SNL 1976/77.

Zdroj: humenne.sk

Po opakujúcich sa patáliách s operovaným kolenom sa po sezóne 1980/81 stiahol z vrcholovej scény a pokračoval v Kamenici nad Cirochou. Po skončení hráčskej kariéry bol manažérom Chemlonu Humenného, ktorý účinkoval v najvyššej slovenskej súťaži a zahral si aj v Pohári víťazov pohárov. Neskôr pôsobil pri mládeži.

Navždy odišiel v utorok o polnoci 5. marca. Poslednú rozlúčka rodina naplánovala na štvrtok 7. marca v Dome smútku v Humennom.

Zdroj: humenne.sk

Slovensko opustila aj ďalšia športová legenda.