Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

SMUTNÝ koniec LEGENDY: Ikonická ZNAČKA zmizne do konca budúceho ROKA! Čo ju nahradí?

Ceny, benzín, nafta, tankovanie, peniaze.Ilustračná foto. Zdroj: Pexels, Glob.sk/Peter Korček
Ilustračná foto. Zdroj: Pexels, Peter Korček

SLOVENSKO/ČESKO – Mnohé ikonické značky, ako napríklad Kofola alebo ETA prežili desaťročia. Niektoré však pomaly upadajú do zabudnutia. Týka sa to aj čerpacích staníc Benzina, ktoré definitívne zmiznú do konca budúceho roka. Namiesto nich budú všade pumpy Orlen. Informujú o tom Hospodárske noviny.

Čerpacie stanice Benzina sa postupne premenujú na Orlen. Najväčšia sieť čerpacích staníc v Česku Benzina sa celá premenuje na Orlen. Do konca tohto roku chce premaľovať značku a logo zhruba na 300 benzínkach a posledné Benziny zmiznú zo sveta do konca budúceho roka. Pumpy Orlen sú aj na Slovensku.

Krok je súčasťou zjednotenia značiek skupiny Orlen na medzinárodnom trhu. Majiteľ, ktorým je od roku 2005 poľský petrochemický koncern PKN Orlen už „prefarbil“ do svojej domácej poľskej značky zatiaľ päťdesiatku z terajších 436 staníc a nasadil teraz zrýchlené tempo. Do konca tohto roka ich bude 370.

Národný podnik Benzina vznikol pri celoštátnej hospodárskej reorganizácii 1. apríla 1958. Súčasťou poľskej skupiny PKN Orlen je Orlen Unipetrol a Benzina Orlen od roku 2005. Na konci roka 2015 sa Benzina stala odštepným závodom spoločnosti Unipetrol RPA (dnes Orlen Unipetrol RPA) firmou Orlen Unipetrolu.