Regióny Bratislava Ružinov

Sneh v Ružinove. Tak ako pred rokom, aj teraz nečakane prekvapil

Ulica Ivana Hovátha v Ružinove pod snehovou nádielkou. Zdroj: Ružinovčan.sk

BRATISLAVA/RUŽINOV- Pred rokom mal Ružinov problém zo snehovou nádielkou. Vtedy na prelome novembra a decembra nasnežilo a ružinovskí obyvatelia zaplavili sociálnu sieť fotografiami neuprataného Ružinova. Podobná situácia sa opakovala aj tento rok. Prvé sneženie tejto zimy zavítalo do Ružinova v noci z piatka na sobotu. V skorých ranných hodinách napadlo približne päť centimetrov snehu, ktorý pokryl ružinovské cesty aj chodníky.

 

Podľa informácií Ružinovčan.sk Ružinovský podnik VPS dostal pokyn na zásah približne o štvrtej hodine rannej a do ulíc vyslal päť posýpacích vozidiel s pluhmi.

Krátky výjazd po Ružinove medzi dvanástou a treťou hodinou v sobotu popoludní však ukázal, že Ružinov ani túto nádielku snehu nezvládol. Hlavné cesty v správe magistrátu síce boli v tomto čase už bez problémov zjazdné a bez snehovej pokrývky, takmer všetky vnútroblokové cesty a chodníky však boli aj popoludní stále pokryté súvislou vrstvou snehu.

Potvrdili sa tak obavy budúceho starostu Ružinova Martina Chrena, ktorý upozorňoval, že mestská časť Ružinov nie je na príchod zimy pripravená. Problémy má spôsobovať najmä novela cestného zákona, podľa ktorej sa má obec povinnosť starať o schodnosť všetkých chodníkov v jej majetku, aj ak vedú okolo súkromných domov. Do minulej zimy sa o takéto chodníky pritom starali správcovia a majitelia domov.

Podľa Chrena pribudlo Ružinovu do starostlivosti niekoľko desiatok kilometrov chodníkov, bez adekvátneho dovybavenia technikou či financiami. Chren na svojej stránke informoval, že do funkcie starostu nastúpi 11. decembra a jeho prvým krokom bude patriť zvolanie krízového štábu práve k zimnej údržbe.

 

Pozrite si fotky z ružinovských ulíc, ktoré vznikli približne 4 až 6 hodín po skončení sobotného sneženia.

Galéria
Sputnikova ulica v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Sedmokrásková ulica v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Raketová ulica v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Ostredková ulica v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Nevädzova pred Retrom, Ružinov. Zdroj: Ružinovčan.sk
Ulica Bachova – Exnárova v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Ďatelinová ulica v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Ulica Chlumeckého – Borodáčová v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Ulica Ivana Hovátha v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Mesačná ulica v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Ulica Astrova smerom na park Andreja Hlinku v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
Ulica Astrova – Sedmokrásková v Ružinove. Zdroj: Ružinovčan.sk
navigate_before
navigate_next