Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

ŠOK pre Slovákov: Táto poisťovňa vám u LEKÁRA po novom NEPREPLATÍ ďalšie VÝHODY! Bude sa to týkať aj vás?

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Po zrušení zubného benefitu prichádza ďalší šok. Súkromná slovenská poisťovňa totiž ruší ďalšie benefity. Budú sa týkať aj vás?

Slovenská poisťovňa Dôvera informuje na webovom portály o zrušení niekoľkých výhod pre svojich poistencov. Ako píšu, pacienti už nebudú mať nárok na príspevok pri vyšetrení u nezazmluvneného zubného lekára po mesiaci apríl.

„Keďže máme splnenú podmienku naplnenia verejnej minimálnej siete zubných lekárov, obmedzenia sa budú týkať aj príspevku na vyšetrenie u nezmluvného zubného lekára. Doklady z aprílových ošetrení u nezmluvného zubára môžete doložiť ešte do 30. mája,“ upozorňuje poisťovňa. Táto zmena sa týka len zubných lekárov. Poisťovňa pokračuje v príspevkoch pre odborné vyšetrenia u nezazmluvnených lekárov.

Ďalšia zmena sa bude týkať služby Sprievodca rodiča. Tá bola určená pre rodičov detí do troch rokov, a to pre jej nízke využívanie. Rozhodli sa presmerovať zdroje do iných, viac využívaných služieb. „Rodičov, ktorí túto službu využívali, budeme kontaktovať, aby vedeli všetko potrebné,“ uviedla zdravotná poisťovňa.

Čo bolo hlavným dôvodom?

Dôvera na svojom webe píše, že ju rušenie týchto benefitov mrzí, no v ponuke stále ostáva viac ako 50 výhod. „Zrušenie uvedených benefitov nás mrzí. Spolu s ďalšími opatreniami ide o snahu nájsť dostatok finančných zdrojov na zachovanie súčasnej kvality a rozsahu poskytovanej zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Inými slovami, tento krok nám umožní presmerovať do platieb za inú zdravotnú starostlivosť približne 20 miliónov eur,“ informovala Dôvera.