Regióny Bratislava Top

ŠOKUJÚCA DRÁMA Agresívny muž v meste ZAÚTOČIL na ľudí, vytiahol aj NÔŽ! Prečo ho polícia NECHALA odísť? Vrátil sa a vyčíňal opäť

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA – Počas uplynulého víkendu sa v centre hlavného mesta odohrala dráma. Agresívny muž prišiel do jedného z bratislavských podnikov a vyhrážal sa návštevníkom s nožom v ruke. Fyzicky napadol aj čašníka, no po príchode polície prišlo ďalšie prekvapenie. Nebezpečného muža údajne nechala len tak odísť.

Momenty strachu a hrôzy prežili zamestnanci a hostia bratislavského podniku Bistro Háj. Minulý víkend tam totiž prišiel agresívny muž, ktorý napadol čašníka a hosťom sa vyhrážal nožom. O incidente informoval portál Refresher pre ktorý prehovorila svedkyňa incidentu. Policajti ho podľa nej mali aj napriek vyhrážkam a napadnutiu pustiť. „Zrazu vošiel neznámy pán s veľmi zvláštnym a neprítomným pohľadom. Mal chuť na cheesecake, ale keďže bol od prvej chvíle agresívny, pán čašník ho odmietol obslúžiť. To ho rozčúlilo a opľul vitrínu, kde boli koláče uložené, následne fyzicky napadol čašníka,“ uviedla zákazníčka, ktorá mala v podniku v ten deň oslavu narodenín.

Po tomto jeho správaní ho ostatní zákazníci vyviedli von a v bistre sa pred útočníkom zamkli, aby ich neohrozoval. „Útočník vytiahol z vrecka nôž a zaklopal ním na okno ako vyhrážku pre môjho kamaráta, ktorý ho vyviedol von. Zavolali sme políciu a prečkali sme v zamknutom podniku,“ uviedla.

“Polícia ho pustila, bol absolútne nepríčetný”

Na miesto sa podľa slov svedkyne dostavila prvá policajná hliadka, ktorá muža našla na zastávke električky pred podnikom. Počas vypočúvania bol na policajtov agresívny a do jedného z nich dokonca strčil. Do pár minút sa na miesto dostavili ďalšie dve policajné autá.

„Dvaja policajti prišli do bistra, aby vypočuli čašníka, ktorého napadol, a pár ďalších ľudí sa prihovorilo a dosvedčilo, čo sa stalo. Zanedlho boli policajné autá fuč a útočník sa vrátil pred bistro, kde sme opäť zostali zamknutí,“ dodala. Agresívny muž sa pred bistrom vymočil a odišiel. Polícia agresívneho muža pustila aj napriek tomu, že bol nebezpečný.

„Úprimne, bezpečne som sa necítila a konanie policajtov, ktorí nás majú chrániť pomáhať, absolútne odsudzujem, pretože nás ani neochránili a ani nám nepomohli. My sme mali možnosť skryť sa do bezpečia a zamknúť sa v podniku, ale mohlo to skončiť obrovskou tragédiou a útočník mohol ublížiť ktorémukoľvek okoloidúcemu, okoloidúcej, ktorí takúto možnosť na zastávke električky nemali. Bol absolútne nepríčetný,“ uzavrela vystrašená žena.

Polícia na kritiku nereagovala

Polícia potvrdila, že sa prípadom zaoberá polícia. „Vo Vami uvedenom prípade boli na miesto vyslané viaceré policajné hliadky, pričom tie po príchode vykonali potrebné úkony. Zo strany príslušného útvaru Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III je vedené trestné stíhanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu výtržníctva,“ napísala krajská bratislavská polícia v stanovisku pre Refresher. Na otázku, či polícia v prípade pochybila, nereagovala.