Senec Regióny Bratislava Top

ŠOKUJÚCA TRAGÉDIA Marcel ZOMIERAL pred očami DETÍ a manželky! Osudové SEKUNDY nešťastia na D1, zdrvený OTEC: Môj syn mohol ešte ŽIŤ

Mladá rodina tragicky prišla o otca a manžela. Zdroj: Facebook, Polícia SR

SENEC – Tragický návrat z dovolenky z Bulharska! Rodina z Moravského Lieskového behom sekundy prišla o láskavého otca a milujúceho manžela. Marcel († 43) chcel len pomôcť kamarátovi v ťažkostiach na diaľnici D1, kde zrazu odstavil auto. Doplatil na to životom. Ťažko zranený zomieral pred očami detí a manželky.

V nedeľu 22.10.2023 došlo na diaľnici D1 k vážnej dopravnej nehode. Medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji sa zrazilo viacero áut, zasahoval aj vrtuľník. Nehoda skončila tragicky a vyžiadala si jednu obeť.

Dve rodiny spolupracovníkov Tomáša a Marcela sa vracali z dovolenky v Bulharku. Jedno auto šoféroval Tomáš, ktorý išiel s partnerkou. V druhom aute cestoval Marcel s manželkou a dvomi deťmi. Tomášovi sa na diaľnici D1 pokazilo auto a musel zastaviť na krajnici. Za ním odstavil svoje auto aj Marcel a potom, čo poslal svoju rodinu do bezpečia na pole za zvodidlá, snažil sa spolupracovníkovi pomôcť.

K celej udalosti sa vyjadril užialený otec zosnulého, ktorý našiel v sebe silu a pre portál Čas.sk porozprával, ako k nešťastiu došlo: „Tomáš pristavil svoj Mercedes až k zvodidlám v treťom pruhu. Marcel zastavil tiež. Hneď povedal celej rodine, manželke aj deťom, aby vyšli z auta a postavili sa na pole za zvodidlá, aby neboli v ceste,“ opisuje so slzami v očiach Marcelov otec. Zároveň vyčítavo dodáva: “Lenže v tomto úseku nie je odstavný pruh, čo ho robí nebezpečným. Marcel tam zastavil tiež a chcel mu pomôcť. Po vystúpení ho zrazilo prichádzajúce vozidlo.”

Marcel zahynul pri návrate z dovolenky. Zdroj: Facebook

Držala ho za ruku do poslednej chvíle

Na miesto nehody boli ihneď privolané záchranné zložky. Podľa výpovede Marcelovho otca, okolo miesta nehody prechádzala aj lekárka, ktorá neváhala a okamžite začala poskytovať zranenému prvú pomoc. Po celý čas sa tragédii prizerali Marcelove deti a manželka, ktorá ho do poslednej chvíle držala za ruku a dodávala mu silu. Posledné, čo žena od milovaného manžela počula boli slová: „ Už nevládzem.“

Po prílete k miestu nehody si posádka leteckých záchranárov prevzala do svojej starostlivosti 43- ročného Marcela, ktorý utrpel vážny úraz vnútorných orgánov a poranenie panvy. “Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti, podaní potrebnej liečby bol pacient uvedený do umelého spánku a v kritickom stave ho záchranári letecky previezli na centrálny príjem UNB Kramáre,” priblížili leteckí záchranári.

V nemocnici si ho ihneď prevzal tím lekárov a robili všetko pre jeho záchranu. Jeho zranenia však boli veľmi vážne. “Napriek enormnej snahe našich zdravotníkov sa muža žiaľ už nepodarilo zachrániť a zraneniam krátko po prevoze podľahol,” uviedla pre TV JOJ Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Ako sa dalo predísť nehode a zbytočnému vyhasnutiu mladého otca? Čítajte ďalej.