Regióny Bratislava Top

ŠOKUJÚCE VIDEO: Nezvyčajné divadlo priamo v Petržalke!

Zdroj: FB / BRATISLAVA - PETRŽALKA

BRATISLAVA – Príroda je neskutočne zaujímavá, ale aj nebezpečná a niekedy aj krutá. Dôkazom je neskutočné video, ktoré sa naskytlo mladému Petržalčanovi na Malom Draždiaku. Priamo počas bieleho dňa si tam totiž vychutnával svoj obed had. Video, ktoré ukazuje krutosť kolobehu života, vyvolalo na sociálnej sieti viaceré protichodné reakcie. Kým niektorí to berú ako bežnú vec, iní sa vyjadrili, že na Draždiak sa zrejme tak skoro nevyberú. Video nie je vhodné pre citlivé povahy. 

 

Viaceré z nás to poznajú. Vyberiete sa na prechádzku do prírody a zrazu vám cestu skríži had. Kým niektorí sa zo stretnutia tešia, iných vyľaká na smrť. Mladík, ktorému sa podarilo natočiť nevšedné video, sa zrejme radí do prvej skupiny.

“Malý Draždiak. Krutá krása prírody,” napísal pod video, ktoré už začína zostra – je totiž na ňom vidieť užovku stromovú, ktorá si pochutnáva na svojom jedle. Podľa autora videa má ísť o dospelú sýkorku. “Mali sme šťastie. Videli sme sýkorky, ktoré “tancovali” na jednom mieste. Vtedy sme si mysleli, že to je nejaký páriaci rituál, tak sme fotili. Zrazu bum, vystrelila užovka. Až potom sme zistili, že blízko mali sýkorky hniezdo, tak zrejme zámerne sa snažili užovku plašiť,” napísal Petržalčan. Podľa jeho slov sa had so svojim úlovkom spočiatku trápil, ale napokon si s ním poradil.

 

Video, ktoré mladík zverejnil v skupine na sociálnej sieti určenej pre Petržalčanov, spôsobilo búrlivú diskusiu. “Potravinový reťazec, my si tiež pochutnávame na kuracích krídelkách, žabích stehienkach…. a tak. Inak parádne video hodné dokumentu zo života fauny,” napísala jedna z diskutujúcich. “Pekná “stromovka”. Len radšej nechytať, na rozdiel od obyčajných hryzú ako besné,” konštatoval ďalší. “Nádhera toto vidieť naživo v strede sídliska. Závidím. Takéto veci vidieť len v dokumentoch. A naživo to je veľká vzácnosť,” podotkol iný. Našli sa však aj takí, ktorým video po chuti nebolo. “Chúďa sýkorka… Taká je príroda,” napísala diskutujúca. “Preboha to je čo za hada? Už ma tak ľahko na Draždiak nedostanú,” konštatovala ďalšia.

Iní to zobrali humorne. “Treba častejšie takéto príspevky…Hneď bude menej ľudí pri Draždiaku,” napísal jeden z Petržalčanov. “Som jediná kto sa zamýšľa nad tým, či ho ten zobák nepichá v krku,” rozmýšľala ďalšia Petržalčanka, na čo jej autor videa odpovedal, že síce sa užovka s jedlom chvíľu trápila, ale nakoniec ho pomaly, ale isto zdolala.

 

Zdroj: FB / BRATISLAVA – PETRŽALKA