Staromestská starostka je nočnou bitkou pobúrená. Rokuje s políciou o nových opatreniach

BRATISLAVA – Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová je pobúrená stredajšou (10. 7.) bitkou futbalových chuligánov na Ventúrskej ulici. „Vyjadrujem pohoršenie až pobúrenie z neakceptovateľného správania fanúšikov v centre Starého Mesta,“ uviedla v reakcii pre TASR Aufrichtová s tým, že bezpečnosť obyvateľov musí byť prvoradá.

Šéfka staromestskej samosprávy okamžite po udalostiach komunikovala s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom a náčelníkom mestskej polície Marekom Gajdošom. Na miesto bola vyslaná hliadka dobrovoľného hasičského zboru Starého Mesta, pre zabezpečenie ranného poriadku boli v pohotovosti Technické služby Starého Mesta (TSSM). Ulicu dočisťovali ráno pracovníci spoločnosti spolu s čistiacim autom.

„Čo sa týka škôd na majetku mestskej časti, na Ventúrskej ulici máme Zichyho palác a neboli hlásené žiadne škody na majetku a ani na žiadnom inom majetku v správe mestskej časti,“ uviedla samospráva. Starostka zároveň poznamenala, že mestská časť naďalej rokuje o spolupráci s mestskou a štátnou políciou, keďže vlastné bezpečnostné zložky nemá. „Prebiehajú rokovania o úzkej spolupráci práve pri takýchto vypätých situáciách, napríklad včasným informovaním o takýchto rizikách, aby aj mestská časť mohla urobiť preventívne opatrenia,“ skonštatovala Aufrichtová.

Polícia informovala, že po stredajšej bitke na Ventúrskej ulici zadržala a zaistila 107 osôb. Z toho 51 Bulharov, 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Prokuratúra zatiaľ neeviduje žiadne obvinenie v prípade. Pri incidente došlo k viacerým zraneniam. Záchranári uviedli, že deväť mužov odviezli do nemocnice, ďalších ošetrili na mieste. Bulharskí fanúšikovia na Slovensko prišli na štvrtkový futbalový zápas svojho tímu v Ružomberku. Poľskí a holandskí fanúšikovia zas chceli podľa polície narušiť stredajší zápas Slovana proti tímu z Čiernej Hory.

Viac o téme: bitka v Bratislave, futbalový fanúšikovia, hromadná bitka, Marek Gajdoš, Matúš Vallo, náčelník mestskej polície, polícia, Primátor, razia, škody, Staré mesto, vyšetrovanie, Zuzana Aufrichtová

Súvisiace články