Regióny Bratislava

Starosta Kusý označil nedeľný futbalový zápas za test normálnosti fanúšikov. Vo videu ich upozorňuje, aby nerobili hlúposti

Podľa utajených informácií z komunikácie medzi dvoma súperiacimi klubmi bolo zrejmé, že krvavú bitku plánovali už dopredu. ZDROJ: fb ŠK Slovan Bratislava
Ilustračná foto. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

BRATISLAVA – Futbalový zápas medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartakom Trnava je posledné dni pre novomestského starostu hlavnou témou. Dlho očakávané derby sa má odohrať v nedeľu, 8. mája na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Fanúšikom bude nakoniec umožnený vstup na podujatie. Zainteresované strany garantovali splnenie podmienok, ktoré stanovil starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. 

 

Vyplýva to z jeho vyjadrení na sociálnej sieti. Vo videu zdôraznil, že od priebehu zápasu bude závisieť, či sa budú aj ďalšie futbalové zápasy konať s divákmi alebo bez nich. “Toto je test normálnosti, či dokážete zvládnuť zápas bez akéhokoľvek násilia a najrôznejších hlúpostí, ktoré futbal na mnohých miestach v poslednom čase sprevádzajú, alebo či ďalšie dva roky budú zápasy medzi Spartakom a Slovanom bez divákov,” vyhlásil Kusý vo videu. Odkazuje im, aby dohliadli aj na svojich známych, ktorí vnímajú futbal ako príležitosť predviesť sa, nie na to, aby si užili zápas.

Starosta po piatkovom poslednom stretnutí v súvislosti so zápasom skonštatoval, že je vďačný za to, že oba futbalové kluby chcú “normálny zápas”. Organizátori podľa neho súhlasili s tým, že lístky na zápas budú na meno a na sedadlo, hoci to zákon neprikazuje. “Nebudú pozývať a vyslovene požiadajú, aby nechodili žiadni fanúšikovia cudzích klubov, ktorí nemajú prečo na zápas chodiť,” doplnil Kusý. Kluby taktiež odmietajú akýkoľvek pochod mestom. Na štadióne i v jeho okolí budú posilnené hliadky mestskej i štátnej polície. Garantované majú byť aj ďalšie podmienky na bezpečné odohranie zápasu.

Nedeľný zápas je finále 53. ročníka futbalového Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2021/2022. Kapacita NFŠ bude znížená z 22.500 na 16.000, rozdelený bude zároveň na štyri časti, fankluby budú za bránkami.