Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice

Stovky ľudí sa zhromaždili v Bratislave, Poprade, či Považskej Bystrici, aby vyjadrili podporu Ukrajine

Na snímke zhromaždenie na podporu Ukrajiny na Hlavnej ulici v Košiciach. Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Stovky ľudí sa zhromaždili v sobotu pred ruskou ambasádou v Bratislave a na bratislavskom Hlavnom námestí, aby vyjadrili odpor proti ruskej vojenskej agresii na Ukrajine. Podujatia na podporu Ukrajiny boli v sobotu večer aj v Poprade či Považskej Bystrici.

 

Zhromaždenie na podporu Ukrajiny na bratislavskom Hlavnom námestí sa konalo s medzinárodným symbolom mieru bielou vlajkou. “Ten, kto ju zdvihne, nemá záujem bojovať, nepredstavuje nebezpečenstvo, chce viesť dialóg,” uviedli organizátori. Vystúpili na ňom rečníci známi zo spoločenského a verejného diania na Slovensku. Pre agresiu podľa organizátorov neexistuje ospravedlnenie a na inváziu neexistuje vysvetliteľná zámienka. “To, že za každých okolností trváme na pokojnom dialógu, mieri a na vzájomnom rešpekte, nie je výsledkom kompromisu. Ani to nie je dôkazom slabosti, práve naopak,” tvrdia.

Organizátormi sobotných podujatí sú Ukrajinsko-slovenská iniciatíva, Nie v našom meste, Kto pomôže Ukrajine?, mestská časť Bratislava-Staré Mesto, Konzervatívny inštitút Milana Rastislava Štefánika, Liga za ľudské práva či občianska platforma Mier Ukrajine.