TEHELNÉ POLE JE VYPREDANÉ! Extrémne sledovaný zápas roka bude mať EXTRA KULISU

BRATISLAVA – Odvetný zápas predkola Ligy majstrov Slovan – Ferencváros je pre slovenského majstra, jeho fanúšikov, ale aj pre jeho maďarského rivala zápasom roka. Tomu zodpovedá atmosféra pred stretnutím, mediálny ohlas na jednej aj druhej strane alebo extrémne bezpečnostné opatrenia a manévre slovenskej polície. S najväčšou pravdepodobnosťou bude totiž Tehelné pole vypredané.

 

Ako informuje ŠK Slovan Bratislava na odvetu 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava – Ferencváros (streda 27. júla o 20:30 na Tehelnom poli) zostávajú v uzamknutom predaji posledné vstupenky. „Kapacita na tento zápas je 21 500 divákov. Bola znížená z bezpečnostných dôvodov, pretože niektoré sedadlá sme museli preventívne vyblokovať,“ povedal marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka. Slovan predával vstupenky v uzamknutom predaji. K unikátnemu kódu mali prístup držitelia permanentiek, fanúšikovia, ktorí si zakúpili vstupenky na prvý duel s Batumi i tí, ktorí si v nedávnom období kúpili vstupenky/permanentky na nové Tehelné pole. „K uzamknutému predaju sme pristúpili z dôvodu bezpečnosti. Vďaka nemu bude na Tehelnom poli 95 % fanúšikov Slovana a nezopakuje sa situácia z roku 1992, keď boli v domácich sektoroch premiešaní priaznivci Ferencvárosu. Kvôli uzamknutému predaju trvalo vypredanie štadióna o niečo dlhšie, no sme presvedčení, že to bola správna cesta. Veríme, že naše dôvody pochopia aj tí priaznivci, ktorí sa k unikátnym kódom nedostali. Bezpečnosť je totiž na prvom mieste,“ pokračoval marketingový riaditeľ klubu.

 

Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia na zápas Slovana s Ferencvárosom Budapešť. ZDROJ: fb ŠK Slovan Bratislava

Klub informuje fanúšikov, že presun po Bajkalskej ul. a Vajnorskej ul. a taktiež v okolí obchodného centra VIVO a plavárne Pasienky bude z dôvodu opatrení Polície SR obmedzený. Odporúča využiť fanúšikom prístup na štadión od Kalinčiakovej ulice a námestia štadióna. Brány štadióna sa otvárajú o 18:30. „Vyzývame fanúšikov, aby prišli výrazne skôr než obvykle. Ideálne už na otvorenie brán, prípadne aspoň 90 minút pred výkopom. Pred vstupom budú prebiehať trojstupňové bezpečnostné kontroly. Neskorší príchod na štadión nebude mať vplyv na ich kvalitu a dôkladnosť. Ak si fanúšik nechá príchod na poslednú chvíľu, môže sa žiaľ stať, že nestihne výkop. Prísť skôr sa oplatí, pre našich priaznivcov je pripravená predzápasová show, návšteva legendárneho fanúšika Dana Antošíka i celoštadiónová choreografia,“ doplnil Tomáš Straka. Ešte pred vstupom prebehne kontrola mena a priezviska vytlačeného na vstupenke oproti platnému preukazu totožnosti. Následne fanúšik prejde so vstupenkou cez turniket a podstúpi osobnú prehliadku zameranú na zakázané predmety (pyrotechnika a pod.).

 

Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia na zápas Slovana s Ferencvárosom Budapešť. ZDROJ: TASR – Jaroslav Novák

Na štadión nie je možné prísť s jedlom a nápojmi. Pre občerstvenie však budú slúžiť bufety, kde je možné platiť bezhotovostne platobnou kartou alebo cash-less kartou. V pondelok sa uskutočnilo stretnutie zástupcov vedenia Slovana Bratislava s fanúšikmi z C-sektora a zoskupení Ultras Slovan a USP. Vzišlo z neho jednoznačné komuniké, v ktorom klub a fanúšikovia vyzývajú všetkých návštevníkov zápasu, aby sa okrem iného zdržali akýchkoľvek národnostných urážok. „Spoločne ako klub a fanúšikovia vyzývame všetkých priaznivcov Slovana, aby sa v tomto dôležitom zápase nenechali vyprovokovať. Vyzývame fanúšikov, aby sa zdržali akýchkoľvek národnostných pokrikov a nesnažili sa na štadión priniesť akékoľvek národnostne ladené transparenty. Zdržte sa hádzania pohárov či predmetov na hraciu plochu. Akékoľvek takéto konanie vrátane národnostných urážok môže mať za dôsledok uzavretie štadióna na najbližší európsky zápas! Naším spoločným cieľom je vytvoriť fantastickú atmosféru a venovať sa podpore nášho mužstva. Nech sú fanúšikovia počas celého zápasu za akéhokoľvek stavu tým správnym hnacím motorom pre belasých. Venujme sa prosím podpore svojich a Slovanu, nie súperovi,“ dodáva klub.

Viac o téme: alkohol, bezpečnosť, cestovanie, doprava, fanúšikovia, Ferencváros Budapešť, futbal, kontroly, Liga majstrov, opatrenia, polícia, Slovan Bratislava, Tehelné pole, ultras

Súvisiace články