Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Teplým dňom ODZVONILO: Budeme vyťahovať lyže?

Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Posledné týždne zažívame jednu z najteplejších jesení. To sa však čoskoro zmení. Meteorológovia predpovedajú výraznú zmenu. Pripraviť sa máme aj na sneh. 

 

Už niekoľko týždňov panuje v našej oblasti stabilné počasie. Tohtoročná jeseň je meteorologicky doslova nudná. Je pod kontrolou rozsiahlej tlakovej výše, ktorú občas narušil prechod frontov, ktoré zatiaľ veľa zrážok nepriniesli. Posledné dni jesene však privejú výraznú zmenu.

Podľa imeteo.sk by sa teploty mali vrátiť na úroveň dlhodobých priemerov a črtá sa aj vpád chladného vzduchu, ktorý by mohol priniesť dokonca aj sneženie. Táto predpoveď sa týka už budúceho týždňa. V nižších polohách bude panovať inverzia, ale už v druhej polovici budúceho týždňa pocítime ochladenie a prítomnosť studeného vzduchu na celom území. Jednak nás čakajú zrážky a v noci bude aj mrznúť.

Na horách bude sneženie takmer isté a v určité dni by sa sneženie mohlo objaviť aj v nižších polohách severného Slovenska.

S dňami, počas ktorých teploty stúpali až k +15 °C sa tak môžeme nadobro rozlúčiť. Vývoj je totiž jednoznačný: Slovensko očakáva ochladenie a návrat do normálneho počasia, aké je bežné pre koniec novembra.

Podľa predpovedí portálu pocasie.aktuality.sk môžeme od pondelka na celom území Slovenska očakávať dážď. Najchladnejšie má byť na východe Slovenska 1 / 0°C. Podobne na tom budú aj ostatné kraje. Bratislavčania sa môžu pripraviť na 4 / 2°C, pričom na strednom Slovensku sa teploty budú pohybovať podobne ako na východe – okolo 2°C.