Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina

Toto POLICAJTOV PORIADNE ROZHNEVALO: Fatálny útok na emócie! Zneužili malé dievčatko

Tak toto policajtov poriadne nahnevalo. Zdroj: FB / Hoaxy a podvody - Polícia SR

BRATISLAVA – Internetom začala kolovať fotografia malého dievčatka, ktoré malo celú tvár zakrvavenú. Mužov zákona to poriadne nahnevalo. Podľa ich slov je to fatálny útok na emócie! Ľudí upozorňujú, nech si dávajú pozor na hoaxy.

 

Fotka malého dievčatka so zakrvavenou tvárou okamžite pohltila sociálne siete. Takmer ihneď si jeden z takýchto príspevkov všimli aj policajti. Autor status napísal, že “mladé dievča túžiace vrátiť sa do školy potrebuje test z výteru z nosa. Mama hovorí, že 30 minút potom, čo sa vrátila domov, krvácalo z očí.

Pohľad na uplakané malé dievčatko je skutočne smutný a práve to sa nepáčilo mužom zákona. Príspevok na sociálnej sieti poriadne skritizovali. “Status útočí na emócie. Čo je účinnejšie ako ukázať na fotke zakrvavené dieťa s tvrdením, že išlo o testovanie paličkou do nosa?”

Fotka nie je vhodné pre citlivé povahy!

Smutný pohľad na zakrvavené malé dievčatko. Zdroj: FB / Hoaxy a podvody – Polícia SR

Ďalej dodali, že podľa nich v jeho vyjadrení chýbajú základné informácie. “Ak by ste čakali dodatočné informácie o tom, kde sa tak stalo, kedy sa tak stalo, ako sa volá dievča, ako sa volajú jej rodičia alebo čo bolo príčinou krvácania, takýchto konkrétnych odpovedí sa nedočkáte. Tento virálny príspevok bez bližších informácií sa šíri najmä prostredníctvom Twitteru.”

Zlý preklad?

Dievčatko má totižto  podľa informácií policajtov pochádzať z Veľkej Británie, kde malo aj k poraneniu dôjsť. Príspevok je pravdepodobne len preložený. “Ide pravdepodobne o text preložený Google translatorom. Slová ako “z očí a hluk”, alebo “Verejné zdravie údajne uviedlo” hovorí za všetko.” Okrem toho sa im nepáčil ani prístup fotografa, ktorý okamžite nevyhľadal lekársku pomoc. “Ruku na srdce, keby ste vy mali zranené dieťa a krvácalo by vám, fotili by ste si ho, alebo by ste s ním išli urýchlene k lekárovi?”

Hoci nejde dohľadať za akých podmienok fotografia vznikla je podľa mužov zákona nepravdepodobné, že to malo súvis s testovaním. “Faktom, teda zostáva, že nie je známe, za akých okolností fotografia vznikla. Nevznikla v Českej republike ani na Slovensku a súvislosť s testovaním je veľmi nepravdepodobná.”