Regióny Bratislava Top

TOTO Slovákov nepoteší! Bratislava skončila v TOP 3 nelichotivého svetového REBRÍČKA: Zdôvodnenie vás odrovná

Bratislavský hrad.
Ilustračné foto. ZDROJ: TASR

SLOVENSKO – Ďalšia nemilá správa pre Slovákov! Slovensko sa dostalo do celosvetového rebríčka, tentoraz však nejde o žiadnu pozitívnu správu. Naše hlavné mesto sa totiž umiestnilo na 3. mieste najnudnejších mieste sveta.

Podľa portálu The World Bucket List patrí Bratislava k top 10 najnudnejším mestám sveta. A aby toho nebolo málo, získala dokonca tretie miesto. V zozname „10 najnudnejších miest sveta“ sa tak naše hlavné mesto ocitlo napríklad aj s talianskou Pisou či fínskymi Helsinkami.

Hlavným dôvodom, prečo web zaradil Bratislavu na tretie miesto tohto nelichotivého zoznamu, je, že svojou atmosférou pripomína malé mesto. “Bratislava, hlavné mesto Slovenska, vyžaruje šarm so svojím historickým starým mestom, no svojou malomestskosťou prispieva k jej povesti jednej z menej živých európskych metropol,” napísal portál.

„Obmedzené množstvo významných atrakcií a uvoľnenejšie tempo z nej robia mesto, ktoré nemusí uspokojiť túžbu po vzrušení, ktorú niektorí cestovatelia hľadajú v hlavnom meste,“ zdôvodnil.

Okrem Bratislavy sa v prvej trojici nudných miest umiestil floridský St. Petersburg na druhom mieste, pričom zlato vyhralo mesto Lubbock v Texase.