Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Toto sú NAJLEPŠIE základné a stredné školy na Slovensku! Pozrite si, kde v REBRÍČKU sa umiestnila tá vaša

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – INEKO zverejnil rebríčky najlepších základných a stredných škôl na Slovensku. Pozrite sa s nami, na ktorom mieste sa umiestnila práve vaša škola.

V aktualizovanom rebríčku základných škôl (ZŠ) podľa dosiahnutých výsledkov žiakov obhájila podľa výsledkov inštitútu vedúcu pozíciu cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda sídliaca na Bernolákovej 18 v Košiciach – Západ, a to s relatívne výrazným náskokom, aký už inde v rámci TOP 10 nie je možné vidieť.

Druhé miesto podľa výsledkov žiakov dosiahla ZŠ Kollárova 2 zo Svätého Jura (v predošlom rebríčku bola tretia). Prvú trojicu po novom uzatvára ZŠ na ulici T. J. Moussona v Michalovciach. Pred rokom sme ju evidovali na piatom mieste.

Medzi školy, ktoré si vďaka úspechom svojich žiakov opätovne aj po roku udržiavajú pozíciu v top 10, patria okrem vyššie uvedenej trojice ešte ZŠ Pri Podlužianke v Leviciach, ZŠ Staničná 13, Košice-Juh, a napokon i dve banskobystrické ZŠ – na Skuteckého a na Ďumbierskej ulici.

Základné školy. ZDROJ: INEKO

Pri stredných odborných školách (SOŠ) sa na prvé miesto prepracovala výsledkami žiakov a uplatnením na trhu práce dlhodobo úspešná Obchodná akadémia na Kukučínovej ulici v Trnave. Druhá skončila Súkromná SOŠ na Ulici 29. augusta v Poprade, čím potvrdzuje svoj dlhodobý progres (ešte pred tromi rokmi bola na 25. priečke).

Medzi stálice v top 10 SOŠ-iek patria aj elektrotechnické priemyslovky na Plzenskej v Prešove a Komenského v Košiciach či Obchodná akadémia zo Zlatých Moraviec.

SOŠ. ZDROJ: INEKO

Relatívne najmenšie pohyby na popredných priečkach sme opäť zaznamenali pri gymnáziách, pričom bez akejkoľvek zmeny ostala celá prvá trojica. Prvé miesto obhájila Škola (gymnázium) pre mimoriadne nadané deti na Teplickej ulici v Bratislave. Nasledujú gymnáziá Poštová 9 v Košiciach a Gymnázium Jura Hronca (GJH) na Novohradskej v Bratislave.

Gymnáziá. ZDROJ: INEKO

Pozrite si s nami komplexný zoznam škôl v TOP 10.