Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Ulice už čoskoro zaplavia VOJACI! Je dôvod na PANIKU? Vieme, čo sa bude diať

O pár dní na cestách stretneme množstvo vojakov a vojenskej techniky. ZDROJ: TASR/MO SR

SLOVENSKO – Ministerstvo obrany SR upozorňuje na viaceré plánované a riadne schválené cestné a železničné presuny Ozbrojených síl SR, ale tiež zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie SR. Uskutočnia sa v období od 22. mája a následne počas júna. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu.

 

“Presuny súvisia s cvičením slovenských ozbrojených síl a tiež s pravidelnými a naplánovanými rotáciami v rámci Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR,” priblížilo ministerstvo.

Ministerstvo obrany SR vysvetľuje, že ide o bežnú obmenu personálu a techniky v rámci harmonogramu jednotlivých kontingentov. Súbežne, ale nezávisle od rotácií sa uskutoční aj cvičenie Ozbrojených síl SR Alertex, ktoré preverí pripravenosť útvarov a zariadení Ozbrojených síl SR. “Ide o bežné cvičenie, ktoré sa nijakým spôsobom nedotkne civilného obyvateľstva,” doplnil rezort.

Ministerstvo deklaruje, že v súvislosti s presunmi prijalo potrebné organizačné opatrenia, aby minimalizovalo vplyv na bežnú premávku. Zároveň však apeluje na verejnosť, aby v rámci bezpečnosti a ohľaduplnosti umožnila vojakom plynulý prejazd a zdržala sa fotografovania alebo zaznamenávania presunov.