Regióny Bratislava

Univerzitná nemocnica Bratislava v Ružinove pokračuje vo výstavbe heliportu

ilustračná foto Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Ružinovská nemocnica pokračuje vo výstavbe heliportu za 2,5 milióna eur. Čo sa týka rekonštrukčných prác, nemocnicu čaká komplexná rekonštrukcia. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská.

 

“Plánuje sa rozšírenie operačných sál, nové opláštenie budovy či komfortnejšie izby pre pacientov,” priblížila Kliská s tým, že predpokladané investičné náklady na rekonštrukciu Nemocnice Ružinov sú 80 miliónov eur. Doplnila, že v súčasnosti majú vypracovaný aj plán rekonštrukcie infekčného pavilónu v nemocnici na Kramároch. Predmetom je kompletná výmena okien, zateplenie objektu, rekonštrukcia strechy, obnova prístupovej cesty, kamerový systém a rampa s parkovacími miestami. Predpokladaná suma tejto rekonštrukcie je 3,5 milióna eur.

UNB tvorí päť nemocníc – Nemocnica Ružinov, Nemocnica akademika Ladislava Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice. Nemocnica zamestnáva vyše 1400 lekárov a 2200 sestier, celkovo približne 6000 zamestnancov.