Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

ÚPLNÝ PREPADÁK! NAJHORŠIE auto roka 2023: TOTO sa známej automobilke nepodarilo

Ilustračné foto. Zdroj: Zregionu.sk

SLOVENSKO – Každé auto má svoje prednosti, pre ktoré si ho jeho majitelia vyberú. Väčšina áut má vlastné menšie víťazstvá a jedinečné predajné body, čím sa odlišujú od konkurenčných modelov. Najhorším autom roka je ale BMW XM, ktoré jednoducho nefunguje. Neexistuje žiadna úloha, ktorú by ste od neho mohli žiadať a ktorú by dokázalo splniť lepšie ako ktorékoľvek iné auto. 

Na svojej oficiálnej stránke predajca opisuje BMW XM nasledovne: “Dokonalá kombinácia vysokého výkonu BMW M High-Performance a inovatívnosti plug-in-hybridu. BMW M hybrid, prvý vysokovýkonný elektrifikovaný pohon M High-Performance. Vysokovýkonný benzínový motor V8 M TwinPower Turbo. Adaptívny M podvozok Professional pre vysokovýkonnú jazdnú dynamiku.” Napriek veľkolepému opisu ho niektorí považujú za veľké sklamanie.

Portál Top Gear označil BMX XM, ako najhoršie auto roka 2023. Nelichotivý je už jeho dizajn. Ako luxusné auto je príliš pevné a frustrujúce na prevádzku. Ako športové auto je na riadenie príliš nemotorné. Ako rodinné auto je príliš drahé a nie je obzvlášť univerzálne. Ako pretekárske auto nie je dostatočne rýchle.

BMW XM. ZDROJ: Flickr

Inžinieri dostali podľa portálu veľmi náročnú úlohu od bláznivého marketingového oddelenia. Chceli spojiť modely „X“ a „M“, ktoré ale nie sú dobre kombinovateľné. Urobili maximum. Snažili sa statočne. Ale ich odhodlanie v tomto prípade nestačilo.

Ukazujú to aj čísla predaja. V treťom štvrťroku 2024 sa v USA predalo len niekoľko stoviek kusov. Trh v USA mal byť pre toto vozidlo primárny, kvôli svojej obrovskej veľkosti. Predajnosť sa nezvýšila ani po tom, čo predajcovia znížili ceny o približne 10 000€.

Šéf BMW divízie M Frank Van Meel pre portál TopGear.com povedal, že dôvodom, prečo sa BMW XM nepredáva, je ten, že BMW urobilo trochu prešľap.