Regióny Bratislava Top

Úrad nestíha vybaviť ľudí: Ministerstvo im odkazuje vybavte si to inde

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

Najväčšie klientske centrum v Bratislave nestíha vybaviť klientov, ktorí žiadajú o nové doklady ministerstvo vnútra. Tento týždeň sme upozornili, že tri hodiny pred záverečnou neprijímali klientov, ministerstvo vnútra to vysvetľuje každoročným nárastom záujmu ľudí žiadajúcich o nové doklady.

Napriek tomu že ministerstvo priznáva, že cez leto je vyšší záujem ľudí, personálne klientske centrum neposilnilo a ľudí odkazuje na iné pracoviská v hlavnom meste.

Utorok bola v klientskom centre napätá situácia medzi pracovníkmi úradu a žiadateľmi, ktorí prišli na úrad a tri hodiny pred koncom stránkových hodín sa dozvedeli, že ich nevybavia. Rezort vnútra nám nevedel presne vysvetliť dôvody prečo sa tak stalo, predpokladá však že to bolo spôsobené vysokým počtom žiadateľov.

“V  stredu 28.7.2021 o 14.00 hod, mohlo dôjsť k situácii, kedy nebolo možné zobrať si z kiosku poradové číslo na vyhotovenie občianskeho preukazu, cestovného pasu alebo vodičského preukazu z dôvodu, že v tom čase už boli naplnené vybavovacie kapacity na oddelení dokladov.” informuje tlačové oddelenie ministerstva vnútra.

Napriek tomu že nápor ľudí cez leto silnie ministerstvo neplánuje úrad posilniť ľudí odkazuje na iné pracoviska v hlavnom meste

“Chceli by sme preto poprosiť verejnosť, aby využívala aj iné oddelenia dokladov v Bratislave a okolí, a teda Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Bratislava II. na Ružinovskej ulici, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Bratislava IV.  na M. Schneidera- Trnavského a Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Bratislava V. na Námestí hraničiarov, aby sme minimalizovali nápor na uvedené klientske centrum. Oddelenie dokladov na Tomášikovej ulici v Bratislave prijíma napríklad aj  žiadosti o výmenu zahraničného vodičského preukazu za slovenský vodičský preukaz” informuje tlačové oddelenie ministerstva vnútra.