Regióny Bratislava

Útok na električku! Ľudia sa len prizerali, čo vyvádzajú dvaja cestujúci

Ilustračná foto: Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Šokujúca udalosť v Bratislave. Nič netušiaci cestujúci ostali v električke, kým dvaja z nich začali svoje hrozivé vyvádzanie. Celý incident spôsobil veľké zdržanie dopravy, ale aj vysokú škodu.

 

Incident sa odohral pred pár dňami približne o 22:30. Električka linky číslo 4 sa približovala k zastávke “Borská” v Karlovej Vsi. Dvaja doteraz neznámi cestujúci z ničoho nič zatiahli núdzové otváranie dverí. Informáciu pre zregionu.sk potvrdil hovorca bratislavského podniku Martin Chlebovec. “dvaja nezistení cestujúci zatiahli v zadnej časti vozidla núdzové otváranie dverí a následne z neho vystúpili.”

Vodičku električky potom čakal obrovský šok. Dvaja páchatelia začali na dopravný prostriedok sprejovať rôzne nápisy. Jeden z cestujúcich poznamenal, že to bol “hrubý útok aerosolom na električku. Šoférka bola v šoku, električky stali na Borskej vyše 20 minút.” Bližšie informácie k incidentu poznamenal Martin, “viem cca bližšie info. Ten, čo tam napísal Skrot, ten je že vraj nováčik v sprejovaní a tá čo tam napísala Pony, to ho na to vraj namotala”

Celú situáciu nám priblížil aj hovorca dopravného podniku, ktorý dodal, že “počas kontroly priestoru pre cestujúcich vodičkou električky uvedení cestujúci sprejom znehodnotili vonkajšiu ľavú bočnú časť a celú prednú časť električky. Následne z miesta udalosti utiekli.”

 

Ako by však toho nebolo málo pri úteku sa rozhodli sprejom poškodiť aj oproti stojacu električku linky číslo 9. “Uvedenú udalosť riešil privolaný dopravný dispečing v súčinnosti s políciou, preto na nevyhnutný čas zadokumentovania vandalizmu bola prerušená premávka spomenutých liniek. Výšku škody odhaduje Dopravný podnik Bratislava dokopy na 1100 Eur,” informoval Chlebovec

Celý incident pobúril viacerých obyvateľov. “Aj tu je vidieť vysoká životná úroveň na Slovensku. Napríklad v susednom Rakúsku to tak nie je. Ľudia tam živoria a puberťáci nemajú peniaze na spreje,” rozhorčene poznamenal Vladimír. Situácia však nenechala chladným ani Evu. “Predtým, ako absolvujú verejnoprospešné práce, dať električku do pôvodného stavu. Dúfam, že ich chytia.”