Regióny Bratislava

V areáli dúbravskej Adlerky pribudne športový areál za státisíce.

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – V areáli Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) na ulici Karola Adlera 5 v bratislavskej mestskej časti Dúbravka vybudujú športový areál za 356-tisíc eur s DPH. Tender, ktorý na vybudovanie športového areálu vypísal koncom mája tohto roka Bratislavský samosprávny kraj (BSK), vyhrala vďaka najnižšej ponuke firma Pittel + Brausewetter so sídlom v Bratislave. Vyplýva to z informácií z Vestníka Úradu pre verejné obstarávanie. Druhou firmou v poradí bola Športfinal, ktorej ponuka bola o zhruba sedemtisíc eur vyššia. Firma Pittel + Brausewetter vybuduje športový areál v SPŠE na ulici Karola Adlera 5 za menej peňazí, ako bola predpokladaná hodnota zákazky vypísanej verejnej súťaže. Bratislavský samosprávny kraj tak ušetrí viac ako osemtisíc eur.

Nový športový areál dúbravskej SPŠE sa bude skladať z futbalového, multifunkčného a tenisového ihriska. Výherca tendra má zabezpečiť aj umelé osvetlenie týchto ihrísk. Futbalové ihrisko bude mať povrch z umelej trávy, tenisové ihrisko bude mať umelý akrylátový povrch a povrch multifunkčného ihriska bude z gumového granulátu PUR/EPDM. Na multifunkčnom ihrisku si budú môcť žiaci zahrať volejbal, nohejbal a basketbal.

Nové športové plochy budú vybudované na mieste pôvodných ihrísk v rovnakom rozsahu a aj v rovnakej plošnej výmere. Športové plochy v areáli SPŠE sú v havarijnom stave a nie sú spôsobilé prevádzky, uvádza sa v opise predmetu zákazky verejnej súťaže.