Regióny Bratislava

V Bratislave sa STRIEĽALO! Dramatická POLICAJNÁ naháňačka trvala celé minúty

Motorkár sa naháňal s policajtmi, padli aj výstrely.
Motorkár sa naháňal s policajtmi, padli aj výstrely. Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Policajti zachytili poriadne šialenú naháňačku. Po tom, ako sa rozhodli zastaviť motorkára a chceli ho podrobiť kontrole, začal vodič pred mužmi zákona utekať. Kľučkoval v protismere, aby im ušiel. Muži zákona museli strieľať!

 

Všetko to začalo ako bežná policajná akcia. Hliadka spozorovala vodiča na Staromestskej ulici. Rozhodli sa ho zastaviť a podrobiť kontrole. Na ulici Palisády použili preto svetelnú signalizáciu STOJ. Vtedy sa to však všetko začalo.

Vodič motocykla spozoroval, že ho chce hliadka zastaviť. Kontrole sa však pravdepodobne podrobiť nechcel, a preto začal zrýchľovať a unikať policajtom. Policajti to však nenechali len tak a muža okamžite začali prenasledovať. Na Zochovej ulici začala naháňačka naberať grády. Vodič sa dokonca nebál ani prejsť do protismeru a ohrozovať tak nie len seba, ale aj oproti idúcich vodičov. 

Policajti ho preto začali opakovane vyzývať, aby zastavil, no uháňajúci motorkár sa rozhodol ešte pridať a pokúsil sa hliadke stratiť. Naďalej pokračoval v protismere cez Hodžovo námestie, cez Mýtnu ulicu v smere na Račianske mýto.

“Hliadka vodiča zákonným spôsobom vyzývala za využitia výstražných svetelných a zvukových znamení k zastaveniu, vodič ich však ignoroval a v unikaní vo vysokej rýchlosti v protismernej časti vozovky pokračoval ďalej,” opísali momenty hrôzy muži zákona.

Policajti museli použiť varovné výstrely!

Vodič motorky sa však poriadne prerátal! Myslel si, že keď sa mu nepodarilo uniknúť v protismere, vyskúša to cez obrubník. Nepočítal však s tým, že bude musieť spomaliť. Policajná hliadka neváhala ani chvíľu a okamžite vyskočila z auta a po páchateľovi vyštartovala. Keď sa pokúsili muža obmedziť na osobnej slobode, zaútočil na nich, “člen hliadky vyšiel z vozidla a následne chcel vodiča motocykla obmedziť na osobnej slobode. Ten začal klásť voči policajtom aktívny odpor a fyzicky na nich zaútočil údermi päsťami,” priblížili muži zákona.

Muž neváhal využiť fyzické násilie, aby polícii ušiel a vyhol sa tak spravodlivosti. Aj preto bola hliadka nútená použiť varovné výstrely do vzduchu, vďaka ktorým sa im nakoniec podarilo muža spacifikovať, “muž si ľahol na zem a boli mu uložené putá. Následne bolo zistené, že vodič nemá pri sebe žiadne doklady. Na základe údajov, ktoré hliadke poskytol ho následne policajti stotožnili a lustráciou zistili že má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 20 mesiacov,” informovali policajti.

Okrem toho muži zákona tiež zistili, že motocykel, na ktorom sa snažil uniknúť hliadke, bol odcudzený na území Rakúska. Muž bol preto eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti sa policajti ešte zaoberajú. Počas naháňačky sa však našťastie nikomu nič nestalo a neboli ani poškodené žiadne vozidlo či spôsobené škody.