Regióny Bratislava

V bratislavskej Dúbravke sa začnú práce na predĺžení pešej zóny. Druhá etapa bude stáť takmer 90-tisíc eur

V Dúbravke bude pokračovať výstavba pešej zóny. ZDROJ: FB Dúbravka

BRATISLAVA – V bratislavskej Dúbravke sa pustia do dokončenia pešej zóny a jej predĺženia až ku komunikácii na Ulici Janka Alexyho. Práce sa začnú zajtra.

 

“Náklady na druhú etapu realizácie pešej zóny sú približne 89 000 eur, v rámci prvej etapy, v ktorej mestská časť vybudovala vyše 80 nových parkovacích miest a zabezpečila výsadbu novej zelene, sa preinvestovalo približne 130 000 eur,” informovala hovorkyňa mestskej časti Bratislava-Dúbravka Lucia Marcinátová.

Dodala, že práce majú byť ukončené do konca letných prázdnin, budú sa realizovať na etapy, aby dochádzalo k čo najmenším obmedzeniam v doprave a pohybe rezidentov pri prístupe do ich bytových domov. “Chodník pre peších bude vytvorený z tzv. bratislavskej dlažby, ktorá je určená do významných bratislavských verejných priestorov. Pri realizácii nepríde k výrubu žiadnej vzrastlej zelene, naopak, pribudnú ďalšie stromy v priestore medzi bytovými domami v závere pešieho chodníka,” oznámila Marcinátová.

Zámer pešej zóny, ktorý je realizovaný v spolupráci s magistrátom hlavného mesta, predstavila mestská časť už v máji 2019 na verejnej debate. Do zámeru zapracovala relevantné pripomienky obyvateľov.