V bratislavskom Novom Meste sa začína kultúrne leto

BRATISLAVA – Bratislavské Nové Mesto otvorí koncom týždňa (23. – 24. 6.) tohtoročné Novomestské kultúrne a športové leto. Pre návštevníkov bude pripravený športový, hudobný a kultúrny program. Predstaví sa napríklad aj vietnamská komunita. Informovali o tom organizátori podujatia.

 

Piatkový program odštartuje športové podujatie pre žiakov s názvom Olympijský deň, ktorý v priestoroch amfiteátra na Kuchajde organizuje Slovenský olympijský a športový výbor. V Slovenskom olympijskom a športovom múzeu na Junáckej ulici si budú môcť záujemcovia pozrieť interaktívnu expozíciu zbierkových predmetov doplnenú o multimediálne a audiovizuálne výstupy.

Amfiteáter na Kuchajde bude patriť v sobotu dopoludnia koncertu dychového orchestra, vystúpeniu žiakov tanečného a speváckeho odboru základnej umeleckej školy či prezentácii tanečného krúžku detí predškolského veku. Popoludní sa predstavia napríklad aj talenty z novomestských škôl s programom s roztlieskavačkami či ľudovými tancami. Chýbať nebude ani ukážka tradičnej kultúry vietnamskej komunity či pochodeň olympijského ohňa. Program doplnia hudobné vystúpenia a tanečná zábava.

Sobotný program však nebude limitovaný len na Kuchajdu. V Novomestskom športovom klube 1922 Bratislava budú počas dňa športové aktivity pre všetky vekové kategórie. Na Železnej studničke bude pripravená vychádzka s názvom Divoká strava so Živenou. Počas nej návštevníci zistia, aké bylinky je možné prepojiť s bežnou domácou kuchyňou.

Počas oboch dní, v piatok od 15.00 do 21.00 h a v sobotu od 10.00 h, bude v areáli Kuchajdy k dispozícii street food zóna aj kolotoče.

Viac o téme: Bratislava, kolotoče, Kultúrne leto, program, víkend, zábava

Súvisiace články