Regióny Bratislava

V bratislavskom Novom Meste zatvorili tržnicu aj lanovku na Kamzík

Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – V bratislavskom Novom Meste zatvorili tržnicu aj lanovku na Kamzík. Mestská časť o tom informovala na svojej internetovej stránke.

 

“Z dôvodu preventívnych opatrení proti šíreniu koronavírusu bude od piatka 13. marca zatvorená Tržnica na Trnavskom mýte. Prerušená bude aj premávka sedačkovej lanovky Kamzík – Železná studnička. Obidve uzávery budú trvať až do odvolania,” uvádza Nové Mesto. Mestská časť tiež uzatvorila svoje ihriská a športoviská a vyzvala obyvateľov, aby ich nenavštevovali. “Pohyb detí na čerstvom vzduchu je dôležitý, ale prosíme vás, aby ste v týchto dňoch preferovali miesta s nižšou koncentráciou ľudí,” doplnilo Nové Mesto.

Mestská časť upozornila na svoju telefonickú linku pre osamelých Novomesťanov. “Koronavírus je nebezpečný najmä pre seniorov. A najzraniteľnejší sú tí osamelí, ktorým nemá kto pomôcť, poradiť, informovať, “ informuje Nové Mesto, ktoré pred pár rokmi zaviedlo v rámci projektu Prevencia sociálnej izolácie aj nepretržitú telefónnu linku. “Stačí zavolať a pani, ktorá obsluhuje telefón, sa ozve naspäť, poskytne užitočnú informáciu a pomôže pri riešení aktuálneho problému,” doplnila mestská časť.