V bratislavskom satelitnom „mestečku“ jazdili šoféri opití. Aj s 3 promile

SENEC – Počas tohto víkendu sa policajti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave stretli s viacerými vodičmi jazdiacimi pod vplyvom alkoholu. „Rekordy“ namerali policajti v obci Miloslavov v seneckom okrese.

Prvého „rekordmana“ tohto víkendu policajná hliadka zastavila v nočných hodinách v obci Miloslavov časť Alžbetin dvor na Lesnej ulici. 35 – ročný vodič jazdil s vozidlom zn. Škoda zo strany na stranu. Podrobením sa dychovej skúšky bola zistená prítomnosť alkoholu v dychu o tohto vodiča s výsledkom 1,47 mg/l, čo predstavuje 3,06 promile.

Druhým „rekordmanom“ bol 50 – ročný vodič vozidla zn. Ford, ktorý bol v doobedných hodinách hliadkou zastavený a kontrolovaný na Obchodnej ulici v obci Miloslavov. Tohto vodiča presne tak ako toho prvého hliadka podrobila vykonaniu dychovej skúšky na zistenie alkoholu v dychu. Výsledok skúšky bol pozitívny s hodnotou 1,10 mg/l, čo predstavuje 2,29 promile.

V oboch prípadoch boli obaja vodiči hliadkami obmedzení na osobnej slobode a eskortovaní na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonanie ďalších procesných úkonov.
Obaja vodiči sú podozriví zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v prípade preukázania viny pred súdom im hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok.
Vplyvom návykovej látky v tomto prípade alkohol viedli vodiči vozidlá v stave vylučujúcom spôsobilosť a ohrozili život a zdravie ľudí, alebo mohli spôsobiť značnú škodu na majetku
Polícia apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj k ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

Viac o téme: alkohol, Miloslavov, polícia, promile, Senec, vodič

Súvisiace články