Regióny Bratislava

V Malackách vznikne komunitné centrum pre ľudí s mentálnym postihnutím. Z eurofondov naň vyčlenili 370 tisíc

Vizualizácia nového centra v Malackách pre ľudí s mentálnym postihnutím. Zdroj: malacky.sk

MALACKY – V areáli centra voľného času vznikne nové komunitné centrum v Malackách, kapacitne sa rozšíri aj rehabilitačné centrum Vstúpte, pomáhajúce ľuďom s mentálnym  postihnutím. Oba projekty sú financované z eurofondov.

 

Hovorkyňa Malaciek Ľubica Pilzová spresnila, že na komunitné centrum dostalo mesto nenávratný finančný príspevok vo výške 370.288 eur. “Centrum bude okrem iného tvoriť viacúčelová sála so zázemím a miestnosti na rôzne druhy terapie. Vzniknú tam priestory na poskytnutie služieb na komunitnej báze pre deti, mládež a dospelých so zdravotným postihnutím, deti z detského domova a pre deti a mládež zo sociálne vylúčených skupín,” priblížila ďalej.

Rehabilitačné stredisko Vstúpte využije eurofondovú dotáciu vo výške 432.958 eur na zrekonštruovanie súčasných priestorov i prístavbu, ktorej súčasťou budú chránené dielne. “Zároveň sa postaví výťah, aby bol celý priestor bezbariérový,” dodala hovorkyňa. Oba projekty sú podporené z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu.