Senec Regióny Bratislava

V obci Nová Dedinka pribudli nové miesta v zrekonštruovanej základnej škole

Ilustračné foto. ZDROJ: TASR

BRATISLAVA – V obci Nová Dedinka v okrese Senec pribudli nové miesta v základnej škole. Jej nadstavbou pribudlo šesť nových tried. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman. Ozrejmila, že v kraji takisto pribudli tisíce nových miest.

“Som rád, že sa nám v Bruseli podarilo vyjednať 63 miliónov eur, z ktorých bolo podporených 26 projektov. Vzniklo tak 214 nových kmeňových tried, čím sme zasanovali viac ako polovicu z chýbajúcich,” uviedol predseda BSK Juraj Droba. Ozrejmil, že donedávna v kraji chýbalo 360 kmeňových tried v základných školách a asi 2500 miest v materských školách. “Je to spôsobené najmä tým, že do obcí a miest v BSK ročne pribudne až 8000 obyvateľov a najväčší prírastok má práve okres Senec,” dodal.

Nadstavbou budovy základnej školy v Novej Dedinke vzniklo šesť nových kmeňových tried s celkovým počtom 144 miest. Škola aktuálne podľa BSK disponuje 22 triedami a 448 miestami. Súčasťou projektu bola aj bezbariérovosť či vybudovanie výťahu a zateplenie. “Počas prác sme nad rámec pôvodného projektu zrekonštruovali aj existujúce priestory. Rekonštrukčné práce na budove z roku 1962 priniesli aj nečakané prekvapenia, ako napríklad prepadnutá podlaha, padajúca omietka či odlupovanie podlahy,” ozrejmila starostka obce Nová Dedinka Zuzana Árvová. Podotkla, že deti sa od utorka (16. 4.) vrátili do hlavnej budovy školy.