V okrese Detva uhynulo viac ako tisíc chránených rakov. Škody sú vysoké

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA/DETVA – Viac ako tisíc chránených rakov riečnych uhynulo v potoku v katastri Hriňovej v okrese Detva. Prípad už vyšetruje polícia. Ako informovala banskobystrická krajská polícia, uhynuté raky našli v nedeľu dopoludnia v takmer kilometrovom úseku potoka. Škody sú minimálne 108-tisíc eur. Policajti miesto nálezu zadokumentovali. Na mieste boli aj pracovníci inšpekcie životného prostredia zo správy povodia horného Hrona, taktiež chránenej krajinnej oblasti Poľana, ako aj miestnej organizácie slovenského rybárskeho zväzu z Detvy.

 

Čo bolo príčinou úhynu týchto vzácnych zvierat, je predmetom vyšetrovania. Na mieste odobrali vzorky uhynutých rakov, vzorky vody, ako aj ďalšie potrebné vzorky na expertízne skúmanie. Začaté je trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov.

Viac o téme: horný Hron, Inšpekcia životného prostredia, Poľana, porušovanie ochrany rastlín, Slovenský rybársky zväz, uhynuté raky, vzácne zvieratá

Súvisiace články