Regióny Bratislava

V pondelok dopoludnia treba na západnom Slovensku počítať s poľadovicou

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

BRATISLAVA – V pondelok (27. 11.) ráno a dopoludnia treba na západe aj juhu Slovenska rátať s poľadovicou. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá platí od 5.00 do 10.00 h, niekde až do 13.00 h. Informuje o tom na svojom webe.

 

Poľadovica môže potrápiť celý Bratislavský a Trnavský kraj a okresy Komárno, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Myjava a Nové Mesto nad Váhom.

Meteorologické výstrahy. Zdroj: shmu.sk

Poľadovica komplikuje dopravu na viacerých úsekoch

Bratislava 26. novembra (TASR) – Miestami zľadovatený sneh hlásia v nedeľu podvečer cestári na úsekoch Handlová – Nová Lehota, Nitrianske Pravno – Fačkovské sedlo a na cestách III. triedy v obvodoch Nové Mesto nad Váhom a Záborské. Na svojom webe zjazdnost.sk o tom informuje Slovenská správa ciest (SSC).  Zelená vlna RTVS informuje o poľadovici v Nových Zámkoch na viacerých hlavných úsekoch aj v priľahlých uliciach, ako aj na horskom priechode Čertovica.

Stellacentrum na svojom webe upozorňuje na poľadovicu na diaľnici D1 v úseku Poprad – Východná, na priechodoch Homôlka a Vrchslatina, na ceste Zliechov – Diviacka Nová Ves, Juh a na cestách III. triedy v obvode Chminianska Nová Ves. Silné sneženie je podľa Stellacentra v lokalitách Zálužie, Svidník, Čierne-Polesie a Svrčinovec.