Regióny Bratislava

V Rači chce pokračovať Pilinský, vyzýva ho Drotován

Peter Pilinský, FOTO TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA/RAČA – Starosta bratislavskej Rače Peter Pilinský bude v novembrových komunálnych voľbách opäť kandidovať na post šéfa račianskej samosprávy a za poslanca zastupiteľstva hlavného mesta. Podporu politických strán odmietol, preto si zbiera podpisy potrebné na kandidatúru so štatútom nezávislého poslanca a starostu.

Pilinský ponúka v programe Rača 2022 plán rozvoja Rače, Krasňan a Východného na ďalšie štyri roky. Je tu napríklad budovanie ďalšej cyklotrasy medzi Račou a Krasňanmi, zlepšenie parkovania v starej Rači, výstavba LBG Arény, nové športoviská, obnova historických budov či riešenia pre záchranu viníc. “Viem posúdiť, čo je reálne sľúbiť a splniť. Nepotrebujem sa zapáčiť každému. Spolieham sa, že ľudia majú triezvy úsudok a vidia, čo všetko sa u nás za posledné roky zmenilo, opravilo a vybudovalo,” povedal Pilinský. Deklaruje, že si svoju predvolebnú kampaň zaplatí z vlastných úspor z výplaty.

Kandidatúru na starostu Rače ohlásil v máji aj miestny a krajský poslanec Michal Drotován. Rača potrebuje podľa Drotována po ôsmich rokoch zmenu. “Mám dlhodobú víziu Rače pre 21. storočie ako pekného miesta pre život všetkých vekových kategórií, budem sa zasadzovať za zásadnú revitalizáciu a zmenu verejných priestorov,” vysvetlil Drotován, prečo opäť kandiduje.

Naďalej trvá na tom, že v Rači už nie je priestor na zmenu poľnohospodárskej pôdy na výstavbu bytových domov. Medzi jeho priority patrí tiež zefektívnenie a otvorenie úradu, rezidenčné parkovanie, sociálne veci a práca s mládežou, nové pracovné príležitosti pre ľudí či podpora firiem a startupov. Za kľúčovú prioritu považuje rovnomerne rozvíjanie všetkých troch miestnych časti – centrálnej Rače, Krasnian aj Východného.