Regióny Bratislava

V Starom Meste rozšíria kapacitu materskej školy a otvoria nové centrum pre seniorov

V bratislavskom Starom Meste od nového školského roka rozšíria kapacitu materskej školy a otvoria denný stacionár v nových priestoroch. Zdroj: FB-MČ Staré Mesto

BRATISLAVA –  Od nového školského roka pribudnú v Materskej škole Heydukova 25 dve nové triedy. Staromešťania tak získajú plus tridsať miest pre svojich malých škôlkarov.

Mestská časť Staré Mesto informuje, že musela realizovať veľké sťahovanie, aby mohli rozšíriť kapacity škôlky. Rodinné Centrum Prešporkovo dostalo nové priestory, stále však ostávajú na Heydukovej 25. V rámci zmien sa v mestskej časti rozhodli vyriešiť aj nevyhovujúce umiestnenie Denného centra pre seniorov.

Staromestskí seniori sa od septembra presťahujú do celkom nového Denného centra na Grösslingovu 52. Bývalá gastroprevádzka prechádza v týchto týždňoch rozsiahlou rekonštrukciou, jej výsledkom budú moderné a vkusné priestory pre aktivity obyvateľov Starého Mesta v seniorskom veku. Nové Denné centrum bude variabilné, bezbariérové, veľké okná rozjasnia interiér prirodzeným svetlom.
Najväčšia, vstupná časť bude koncipovaná ako miesto pre posedenie, debaty. Na ňu nadväzuje multifunkčná miestnosť využiteľná na prednášky, komorné koncerty, pohybové aktivity. Pre tento účel na stenách pribudnú veľkoplošné zrkadlá, podlaha bude z odolného materiálu. Chýbať nebude bezbariérová toaleta či sprchovací kút. Denné centrum poslúži na denné aktivity seniorov – sociálne poradenstvo, záujmovú činnosť, vzdelávacie aj pohybové kurzy, tanečné zábavy, medzigeneračné aktivity či tvorivé dielne.
Slúžiť by mali od polovice septembra.