Vallo doteraz nesplnil svoj sľub. Vyhovára sa na byrokraciu

BRATISLAVA – Sľuboval niečo, čo doteraz nesplnil. Primátor Matúš Vallo pri predstavovaní modernizácie dúbravsko-karloveskej radiály deklaroval obyvateľom Dúbravky, ktorí sú dotknutí opravou električkovej trate, že ich zvýhodní pred obyvateľmi iných mestských častí. Doteraz sa tak nestalo. Podľa magistrátu ich pri splnení tohto sľubu zdržali byrokratické záležitosti. 

 

Primátor Matúš Vallo zhruba v polovici júna predstavil projekt modernizácie dúbravsko-karloveskej radiály, ktorá je rozdelená do štyroch veľkých častí. Prvé dve sa týkajú električkovej trate od konečnej zastávky v Dúbravke až po vyťaženú zastávku Molecova v Karlovej Vsi. Tie budú trvať zhruba do tohtoročných Vianoc. Zvyšné dve etapy sú naplánované na budúci rok. Počas modernizácie chce magistrát okrem výmeny kolají modernizovať aj zastávky veľkých prestupných uzlov ako je Damborského či Molecova. Tie budú riešené ako integrované prestupné zastávky kde sa na jednom mieste stretnú zastávky pre električky aj autobusy.

“Dôjde k vybudovaniu nových nástupísk zastávok väčšinou v ich pôvodných polohách. Nástupiská zastávok budú vybavené osvetlenými prístreškami pre cestujúcich s dostatočnou kapacitou pre daný uzol, automatmi na výdaj cestovných lístkov, ako aj elektronickým informačným systémom. Prístup k nim bude bezbariérový,” deklarujú na magistráte. Dodali, že najnáročnejšia časť modernizácie bude prebiehať počas letných prázdnin, kedy je v hlavnom meste omnoho menej áut ako zvyčajne. 

Doteraz nesplnený sľub

Avšak, podľa prvotných plánov mala byť spolu so spustením prvej etapy zmenená aj organizácia dopravy na dúbravskej križovatke Janka Alexyho. Na nej sú v súčasnosti zvýhodňovaní obyvatelia mestských častí Lamač, Záhorská Bystrica a Devínska Nová Ves, ktorí majú voči Dúbravčanom prednosť v jazde, ak idú na pripájač na diaľnicu. “Kvôli eliminácii tvorby zápch z dôvodu zvýšenej premávky automobilov z  Dúbravky po ulici Janka Alexyho bude na križovatke Lamačská cesta/Janka Alexyho v smere  z Lamača upravená prednosť v jazde pri odbočení vľavo na diaľničný pripájač. Znamená to, že obyvatelia týchto mestských častí sa stále budú môcť napojiť na diaľničný obchvat (smer tunel Sitina), ale budú musieť dať prednosť vozidlám z Dúbravky. Odporúčame im preto využiť radšej vjazd na diaľnicu v Lamači (Bory),” uvádza magistrát  Táto zmena sa doteraz nestalo.

Glob.sk zisťoval, čo je dôvodom. 

Hovorca magistrátu Petra Bublu vysvetľuje zdržanie vybavovaním potrebných dokumentov. “Troška nás zbrzdili procesy potrebné k zmene značenia – vytvorenie projektu, jeho schvaľovanie v komisii dopravného značenia a napokon určenie cestným správnym orgánom. Po určení dopravného značenia môžeme pristúpiť k jeho zmene v zmysle schválenej dokumentácie,” vysvetlil. Na záver uviedol, že predpokladané spustenie zmeny organizácie dopravy na križovatke je v prvej polovici júla. 

Viac o téme: cestné správne orgány, dopravné značenia, dúbravsko-karloveská radiála, križovatka, magistrát, Matúš Vallo, mestské časti, obyvatelia, potrebné dokumenty, Primátor, sľub, starostovia, výmena električkových kolají, zmena organizácie dopravy

Súvisiace články