Krimi Regióny Bratislava Top

VAROVANIE Päť vykradnutých bytov za TRI DNI! Zlodeji sa činia, používajú tieto techniky: Polícia upozorňuje, TU si dajte pozor

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

BRATISLAVA – Vykradnutých bytov a domov v Bratislavskom kraji pribúda. Kým pred dvomi rokmi o takomto čase zaznamenali 11 vlámaní, vlani ich bolo 13 a teraz už 16. Zlodeji dokonca nedávno vykradli päť bytov a domov v priebehu troch dní. Polícia vyzýva na ostražitosť.

Ako informuje portál spravy.rtvs.sk, zvýšený počet vlámaní zaznamenali policajti v Lamači, v Ružinove, v Stupave a v Ivanke pri Dunaji.

„V prípade Okresného riaditeľstva Bratislava IV policajti objasňujú dva trestné činy krádeží, ktoré sa stali na rovnakej ulici, a to Studenohorskej v rovnakom bytovom dome, len na inom poschodí. Tu si páchatelia vybrali byty, v ktorých sa dlhšiu dobu nik nenachádzal,“ spresnila hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Silvia Šimková.

Zlodeji v priebehu posledného mesiaca ukradli z bytov veci za viac ako 27-tisíc eur. Polícia preto vyzýva obyvateľov Bratislavského kraja, aby sa mali na pozore a všímali si ľudí v okolí.

Zlodeji sú veľmi vynaliezaví, no pomáha im aj to, že ľudia sú málo všímaví, často ani nevedia, kto sú ich susedia.

„Nenápadne stojí pred dverami, čaká, kedy niekto ide dovnútra alebo von. Pokiaľ sa ľudia nepoznajú, ľudia si nevšímajú svoje okolie, nezdravia sa dobrý deň, tak sa tí ľudia dostanú popri nevšímavých ľuďoch dovnútra,“ povedal Peter Grečko z o. z. Bezpečné bývanie.