Regióny Bratislava

VEĽKÁ PÁTRACIA AKCIA: Vo Váhu sa mal utopiť 13-ročný chlapec

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

BRATISLAVA – Polícia a ďalšie záchranné zložky prehľadávajú brehy Váhu s cieľom nájsť 13-ročného chlapca. Podľa oznámenia z linky 112 sa mal topiť vo Varovom Šúre v Šúrovciach, kam skočil v pondelok po 17. hodine. Informovali o tom na sociálnej sieti. Pátracia akcia pokračuje aj v utorok, chlapca zatiaľ nenašli.

 

 

Záchranné práce museli byť v pondelok vo večerných hodinách prerušené pre tmu a silný tok rieky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Lena Košťálová. „Na miesto boli vyslané hasičské jednotky z Trnavy, Galanty a Serede s 11 príslušníkmi a šiestimi kusmi techniky. Po príchode na miesto jednotka okamžite spustila do rieky motorový čln, ktorý začal s prehľadávaním úseku až po Sereď. Prehľadávanie prebiehalo aj z vodnej hladiny v neoprénových oblekoch a taktiež aj z brehu rieky prostredníctvom hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru obce Šúrovce a hasičskej štvorkolky. K udalosti dorazil aj sanitný automobil hasičskej záchrannej služby a taktiež technika občianskeho združenia Rescue Malé Karpaty,” dodala Košťálová.

“Policajti spolu s ostatnými záchrannými zložkami prepátravajú brehy a 13-ročného chlapca všetci intenzívne hľadajú.  V čase udalosti bolo na mieste asi osem detí,” uviedla polícia ešte v pondelok popoludnís tým, že bližšie informácie poskytne po ukončení pátracích prác.