Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Veľká strata pre SLOVENSKO! Zomrel bývalý REPREZENTANT: TOMUTO šéfoval dlhé roky

sviečka, umrtie
Zomrel dlhoročný predseda Slovenského sánkarského zväzu Martin Findura. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Vo veku 60 rokov zomrel bývalý šéf slovenského sánkovania Martin Findura. Informoval o tom Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV), ktorý tiež vyslovil hlbokú sústrasť rodine a blízkym zosnulého funkcionára.

 

Podľa portálu olympic.sk mal Findura dlhší čas zdravotné problémy so srdcovo-cievnym systémom. Bývalý pretekár, juniorský reprezentant ČSSR v dvojsedadlových sánkach spolu s Bizubom, šéfoval slovenskému sánkovaniu pätnásť rokov (1993 – 2008), teda aj na ZOH 2002 v Salt Lake City a 2006 v Turíne. Ako informuje Slovenský olympijský tím na svojej stránke, jeho dcéra Viera Bachárová-Findurová pôsobí od roku 2014 ako generálna sekretárka Slovenského sánkarského zväzu. Na ZOH 2022 v Pekingu bola členkou sprievodu sánkarskej časti výpravy. Od minulého roka je predsedníčkou zväzu, ale zároveň stále vykonáva aj funkciu generálnej sekretárky.

 

Zomrel dlhoročný predseda Slovenského sánkarského zväzu Martin Findura. ZDROJ: fb slovenskyolympijskytim

Medzi športovcami bol Martin Findura známy aj ako bývalý riaditeľ hotela FIS na Štrbskom Plese. Popri pôsobení v športe sa intenzívne venoval podnikaniu. Jeho meno figurovalo v orgánoch viacerých firiem, napr. Solisko Šport, a.s., Casino Šport, a. s., či 1. tatranská, a. s. Na večnosť sa odobral v penzióne Altendorf v Starej Lesnej, ktorý prevádzkoval. Posledná rozlúčka s Martinom Findurom sa uskutoční v piatok 10. februára o 14.00 v Dome smútku v Novom Smokovci.